Nawigacja

e-dziennik

Adres e-dziennika:    https://mobireg.pl/zs21-wro

W razie problemów proszę pisać na adres:  e_symonowicz@tlen.pl

 

Po login i hasło prosze zgłaszać się do p.Elżbiety Symonowicz

  • Co się działo w tym tygodniu? Oj działo się, działo :)

    Święto szkoły w ZSnr21 w dn. 07.05.-11.05. 2018r.

     

     

    Lp.

    PRZEDSIĘWZIĘCIE

    TERMIN I MIEJSCE

    NAUCZYCIEL ODPOWIEDZIALNY

    UWAGI

    1.

    Znam patrona szkoły-układanie puzzli z wizerunkiem pisarza

    kl.0-III SP75

     

    Konkurs matematyczny „Plusik” kl. IV-VII SP75

     

    07.05

     

     

     

    2-3 lekcja

     

    Wychowawcy

     

     

     

    L. Kraśnikiewicz

    D. Piórkowska

     

     

    2.

    Zapoznanie dzieci ze streszczeniem lektury

     H. Sienkiewicza pt.” W pustyni i w puszczy” , projektowanie ilustracji do tekstu kl. II-III SP75

     

    Mistrz ortografii kl.IV SP 75

     

    Mistrz ortografii kl.V SP 75

     

    Mistrz ortografii kl.VI SP 75

     

     

    Dzień Sportu kl. I-II SP75

     

    Dzień Sportu kl. III SP75

     

     

    Warsztaty teatralne SP116 I G52

     

    Warsztaty AAC SP116 i G52

    (dla dzieci i ich rodziców)

     

    08.05

     

     

     

     

     

    2 lekcja

     

    4 lekcja

     

    5 lekcja

     

     

    g.8.15-boisko szkolne

     

    g. 9.40-boisko szkolne

     

     

    3-4 lekcja

     

    g.15.15

    Wychowawcy klas

     

     

     

     

     

    N.Stasiak

     

    A.Hadyniak

     

    J.Radomska

     

     

     

    Urszula Dąbrowska

    Wychowawcy klas

     

    K. Mazurkiewicz

    W. Swórska , E. Fedro

     

    P. Bajek, A. Robak

     

    3.

    Moje bliskie spotkania z Afryką-projekcja filmowa w klasach filmu Pt. „W pustyni i w puszczy”-

    kl. III SP75

     

    Konkurs sienkiewiczowski

    Kl. IV-VII SP 75

     

     

    Gdzie we Wrocławiu spędzam czas wolny na świeżym powietrzu? – warsztaty kl. I-III SP116

     

    Poznaję swoje miasto-warsztaty

    Kl. IV-VISP116 i klasy Gnr52

     

    Konkurs recytatorski w języku obcym uczniowie ZS21

     

    Komputerowy Mistrz

     kl.IV-VII SP 75

     

    Rozgrywki sportowe dla kl. VII SP 75

     

    09.05

     

     

     

    2-3 lekcja

     

     

     

     

    4 lekcja

     

     

     

    5 lekcja

     

     

    4-5 lekcja

     

     

     

    3-4 lekcja

     

     

    6-7 lekcja

    Wychowawcy

     

     

     

     

    E.Ślósarczyk, M.Żwirblińska

     

     

    I.Wawrzyniak, W. Swórska

     

     

     

     

    A. Charlikowska,

    K. Mazurkiewicz

     

    B. Ignaszak

    E. Latuszkiewicz

     

    E.Symonowicz, D.Piórkowska

     

     

    U.Dąbrowska

     

    4.

    Wiem więcej-pisanie krótkiej notatki biograficznej o

    H. Sienkiewiczu kl. III SP75

     

    Warsztaty kulinarne SP116 i G52

     

    Dzień Sportu kl. IV-VII SP75

     

    10.05

     

     

     

    3-4 lekcja –kuchnia dydaktyczna

     

    9.00-12.30- boisko szkolne, sala gimnastyczna

     

    Wychowawcy

     

     

     

    E. Goldwasser, I. Wawrzyniak,

     

    Urszula Dąbrowska, J.Jachimska, W.Kosiek, K.Burkiewicz, K.Księżuk

     

    5.

    Uroczysty apel – wręczenie nagród.

     

     

    11.05.

    g.9.00

    Wychowawcy

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Nagrody wręczane na apelu dn. 11.05.2018r. z okazji święta Szkoły

     

    Osoba wręczająca

     

    Konkurs- ilość nagród

    1. Iwona Kuliczkowska

    Tabliczka mnożenia-18 medali i dyplomów- SP75

     

    1. Dorota Muszak

     

    H. Sienkiewicz patronem naszej szkoły -kl. III SP75

    1. Dyrektor Lidia Kuźniar

     

    Mistrz ortografii –kl. III SP75

    1. Beata Śniegocka

    Olimpiada kreatywności-SP75

     

    1.  Elżbieta Fedro, Wanda Swórska

     

    Warsztaty teatralne-SP116 i G52

    1. Urszula Dąbrowska

    Puchar przechodni – zawody sportowe

     

    1. Leokadia Kraśnikiewicz

     

    Dyplomy – konkurs matematyczny PLUSIK

     

     

     

  • Wyniki konkursu ekologicznego

     

    Wyniki konkursu ekologicznego:

    Klasy III

    I miejsce 3 c

    II miejsce 3 d

    III miejsce 3 a

    IV miejsce 3 e

     

    Klasy II

    I miejsce 2 b

    II miejsce 2 a

  • Konkurs ortograficzny klas III

    LAUREACI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 

    KLAS III

     

    „Mistrz Ortografii” – Wiktoria Skrzypnik kl.IIIa

    I  miejsce   – Sebastian Burak  kl.IIIb

    II miejsce  -  Anna Krupa       kl.IIIc

    III miejsce  -Weronika Zdziarska kl.IIIe

     

    GRATULACJE!

  • Szkolne lektury na sportowo

    W dniu 26 kwietnia 2018 roku, w szkolnej czytelni odbył się turniej dla klas drugich "Lektury szkolne na sportowo" zorganizowany przez Panie bibliotekarki.

    Klasy rywalizowały ze sobą w konkurencji krzyżówki, cytatów, zgadywanek "kim jestem", rozsypanki tytułowej oraz artystycznej.

    Zabawy rozgrywały się na czas z przysłowiowym gwizdkiem i stoperem.

    Dzieci miały możliwość wykazać się sprytem, szybkością oraz wiedzą.

    Zwycięzcami konkursu została klasa 2A, której serdecznie gratulujemy.

    Wszyscy nasi uczestnicy zostali nagrodzenie brawami, słodkościami, zakładkami do książek oraz dyplomami dla klas.

    Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, świetną zabawę oraz współpracę Pani Ani, Oli i Dorocie :)

  • Rowerowy Maj 2018

     

    KAMPANIA „ROWEROWY MAJ” 2018 r.

     

    Z przyjemnością informujemy, że już w maju 2018 nasza szkoła weźmie udział w kampanii „Rowerowy maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia. Celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do pokonywania drogi do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

    Jest to już trzecia edycja kampanii realizowana we Wrocławiu, do której zgłosiło się  42 szkoły podstawowe i 4 przedszkola z Wrocławia. Szacowana liczba uczestników to prawie 21 tysięcy uczniów i przedszkolaków.

    Kampania trwa 18 dni od 7 do 30 maja 2018 r.

    Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy, przyjedzie do szkoły aktywnie tj. na rowerze, rolkach, hulajnodze itp. otrzyma „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego a okrągłą na klasowy plakat. Po zakończeniu akcji punkty zostaną zliczone.

    O wyniku szkoły czy klasy zadecyduje suma wszystkich wykonanych dojazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich możliwych dojazdów w danej szkole czy klasie.  

    Trzy najbardziej aktywne szkoły w dwóch kategoriach zostaną nagrodzone. Dla najlepszej klasy z każdej ze szkół przewidziano nagrody w formie biletów wstępu do centrum kultury, sportu lub rozrywki. Każdy uczestnik, który przyjedzie chociaż raz na rowerze otrzyma upominek.

    Pomysłodawcą kampanii jest Miasto Gdańsk, a sama akcja zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród innych miast i gmin w Polsce.

    Więcej informacji znajda Państwo na stronie: https://rowerowymaj.eu.

    Zapraszamy do zabawy!

     

     

    Organizator lokalny kampanii:                                                              Organizator Główny kampanii:

                                                                                                         

  •  

     

    28 kwietnia   – sobota -  (pracujemy za 4 maja)  - zajęcia od 9.00 – 12.00.

     

    30 kwietnia   – poniedziałek -  lekcje według planu.

     

    2 maja          – środa – szkoła zapewnia dzieciom opiekę świetlicową.

     

    4 maja         - piątek -  szkoła jest zamknięta ( dzień odpracowany 28 kwietnia).

     

     

  • Tydzień Ekologiczny

    Znalezione obrazy dla zapytania ekologia'

    Tydzień ekologiczny

    23.04.-27.04.2018r.

    Pod hasłem:

    „ZIEMIA NASZA ŻYWICIELKA”

    1. Dzień (23.04.)  ZIEMIA -  MATKA ŻYWICIELKA

     

    1. DZIEŃ (24.04.)POWIETRZE – BRAMA ŻYCIA

     

    1. Dzień (25.04.)  WODA – ŹRÓDŁO ŻYCIA

     

    1. Dzień (26.04.) ROŚLINY - APTEKA W NATURZE

     

    1. Dzień (27.04.) ZWIERZĘTA – BRACIA NASI MNIEJSI

  • Konkurs Ekologiczny

     

    KONKURS EKOLOGICZNY

    dla klas II i III

    26.04.2018r.

    godz. 11.40 sala 19.

    images

    Zapraszamy                        

    Urszula Rychard, Anna Duda


     

    REGULAMIN

    KONKURSU EKOLOGICZNEGO DLA KLAS II i III

    W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 75 WE WROCŁAWIU

    rok szkol.2017/2018

    "Młodzi przyjaciele Ziemi"

    1. CELE KONKURSU

    Konkurs Ekologiczny „ Młodzi przyjaciele Ziemi”  odbędzie się na zakończenie TYGODNIA EKOLOGICZNEGO  w naszej szkole, czyli 26.04.2018r.  

    Celem konkursu jest :

    • propagowanie wiedzy przyrodniczej

    • dostrzeganiu zależności między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem.

    • wychowanie dzieci w poszanowaniu przyrody- kształtowanie postaw proekologicznych

    • propagowanie zdrowego stylu życia i zachowań  prozdrowotnych

     

    1. CZAS TRWANIA I TEMATYKA KONKURSU

    Konkurs trwa 45 minut i ma na celu wyłonienie laureatów, czyli dwóch uczniów na poziomie klas, którzy najlepiej opanowali wiadomości przyrodnicze objęte programem nauczania, ale też którzy są dobrymi obserwatorami otaczającej nas natury i potrafią w oparciu o te obserwacje wysnuwać konkretne wnioski.

    Dodatkowo dla klas III  przewidziane są pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji) oraz działania praktyczne.

    1. PRZEBIEG KONKURSU

    I etap - wewnątrzklasowy - wyłonienie spośród uczniów danej klasy " dwóch znawców przyrody"

    II etap - wewnątrzszkolny - wyłonienie  dwuosobowych drużyn "znawców ekologii" spośród uczniów klas II i III

    KOMISJA KONKURSOWA I OCENA WYNIKÓW

    • Komisję konkursową stanowią organizatorzy konkursu

    • Komisja dokonuje oceny prac bezpośrednio po zakończeniu części pisemnej, a rozdanie nagród następuje na uroczystym apelu kończącym rok szkolny

  • Mistrz Ortografii 2018

    Zapraszam uczniów klas III do udziału

    w szkolnym konkursie o tytuł

    „ MISTRZA ORTOGRAFII”.

    Konkurs odbędzie się  24 kwietnia 2018 (wtorek)  

    o godz. 8.00  w czytelni. Każdą klasę reprezentuje

    3 uczniów.

     

                                              

    Organizator - Wanda  Lechowicz

  • Pożeracze książek

     

     

    Znalezione obrazy dla zapytania pozeracze ksiazek

    UWAGA !!!

    „POŻERACZE KSIĄŻEK”

    KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS IV-VII

     

    Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-7,

    którzy zapoznali się z 10-cioma lekturami obowiązującymi w konkursie,

    do przystąpienia do testu wiedzy.

    W czytelni szkolnej biblioteki w dniu 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:00

    rozpocznie się wyczekiwany przez wiele miesięcy test.

     

    Zapraszają Panie bibliotekarki

     

     

  • Wyniki konkursu Kaligraficznego

    https://sp22.edupage.org/photos/skin/clipart/ifx209ef3d2be4956c5_t235_piora_manuscript.jpg

    Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym.

    Jury miało trudne zadanie, gdyż większość prac była staranna, estetyczna i z zachowaniem proporcjonalności liter. 

    Bardzo nas cieszy, że mimo wszechobecnej komputeryzacji, dzieci potrafią nadal posługiwać się piórem, dbając o estetykę i charakter pisma.

     

    Oto wyniki:

    I miejsce Julia Działa kl. 3 a, Szkoła Podstawowa nr 22

    II miejsce Hanna Szymańska kl 3 f, Szkoła Podstawowa nr 50

    III miejsce Olivia Szymańska kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 85

     

    Wyróżnienie otrzymują:

    Marta Bartkowska kl 3 b, Szkoła Podstawowa nr 50

    Maja Wierzbicka kl. 3 b, ZSP nr 4

    Bartosz Haberla kl 3 b, Szkoła Podstawowa nr 99

    Bartosz Sobczak kl. 3 b, ZSP nr 18

    Marta Mruczek kl. 3 b, Szkoła Podstawowa nr 118

    Anna Krupa kl. 3 c, Szkoła Podstawowa nr 75

    Oliwia Borowska, kl. 3 e, ZSP nr 19

     

    Wszystkim laureatom gratulujemy!

     

  • WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

    Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu matematycznego klas III:

     

    I miejsce:   Adam Śledziński-Simon kl. IIIc

    II miejsce:    Jan Chudzian kl. IIIa         

    III miejsce:   Igor Steinhof kl. IIIc

    IV miejsce:    Iwo Gałuszka kl.IIIc

     

    Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę na etapie międzyszkolnym.

    Gratulacje!

     

  • Mam talent 2018

     

    Dnia 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  po raz kolejny odbył się szkolny konkurs „Mam talent” dla klas  4 – 7.

    Uczestnicy zaprezentowali różnorodne talenty : śpiew, taniec, akrobatyka,  gra na instrumentach, sztuczki, rysowanie.

    Po obejrzeniu 27   występów Jury przyznało 3 nagrody główne, 4 wyróżnienia i nagrodę za najlepszy doping wykonawcom.

    Oto wyniki :

    I miejsce

    Natalia Krysa (7 c) : taniec – balet do utworu „Kołysanka Belli”

    II miejsce

    Wiktoria Kowalska (5 b) : taniec hip- hop

    III miejsce

    Mateusz Kaseja (7 a) : gra na gitarze elektrycznej – Metallica „Orion”

    Wyróżnienia : Oliwier Palmowski - śpiew (4 a) , trio akrobatyczne : Marysia Anaszewska, Ola Longosz, Hania Żeglińska (4 a), duet (śpiew, gra na keyboardzie) Antoni Hałuza, Grzegorz Krupa (4 d), Oliwia Sochacka – śpiew (4 a)

    Nagroda za najlepszy doping – klasa 4 e.

     

    Dziękujemy za wspólną zabawę.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok !

  • II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

    23 marca 2018 odbyły się eliminacje do II Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania.

    Spośród 16 uczestników wyłoniono dwóch laureatów.

    Zostali nimi Dawid Putyra z kl. 4c i Dominika Godlewska z kl. 6b.

    Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę 19 kwietnia w konkursie międzyszkolnym.

    Gratulacje!

  • WIOSENNE OGRÓDKI WIELKANOCNE

     

    26 marca w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem

    „WIOSENNE OGRÓDKI WIELKANOCNE”.

     

    Uczniowie klas 0-III siali i sadzili różne rośliny.

    Powstały piękne wiosenne kompozycje roślin i ziół.

     

    Efekty można było obserwować i podziwiać na wystawie szkolnej oraz w albumie fotograficznym.

     

    Laureaci konkursu:

    I miejsce:  Amelia Fedro IIIc oraz klasa IIIa

    II miejsce: IIa, IIb oraz Oa

    III miejsce: Ib

    Wiele prac zostało wyróżnionych!!!

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy  

  • Wojewódzki Konkurs

    16 marca zostały ogłoszone wyniki IX Wojewódzkiego Konkursu na - Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna:

    Pisanki, kraszanki i inne wielkanocne niespodzianki.

    Nasi uczniowie zdobyli:

    I miejsce - Jakub Pyczak

    III miejsce - Natan Kiljan

    Wyróżnienia : Tomasz Curyło Milena Kuflikowska Wiktor Jakubiak

    Laureatom serdecznie gratulujemy - jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!

    Wojewódzki Konkurs - Obrazek 1

    Wojewódzki Konkurs - Obrazek 2

    Wojewódzki Konkurs - Obrazek 3Wojewódzki Konkurs - Obrazek 4

  • Ferie świąteczne

    Ferie świąteczne od 29.03.2018 do 3.04.2018

    W dniach 29,30 marca i 3 kwietnia 2018

    szkoła zapewnia opiekę świetlicową od 6.30 do 17.00 sala 124a.

  • Biblioteczne czytanie

    Biblioteczne czytanie - Obrazek 1

  • Podziękowanie

    Jesteśmy dumni z wrażliwości naszych uczniów.

    Zarówno tych, którzy zorganizowali zbiórkę jak i tych, którzy się w nią zaangażowali.

    A oto podziękowanie jakie uczniowie otrzymali:

    Podziękowanie - Obrazek 1

  • Szkolny konkurs matematyczny klas III

     

    C:UsersNauczycieleAppDataLocalMicrosoftWindowsTemporary Internet FilesContent.IE5M732Y1ZLNumberjacks_0-9[1].jpg

                                UWAGA!         

    ZAPRASZAM UCZNIÓW KLAS III
    DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM.

     

    Konkurs odbędzie się
    22 marca 2018 roku (czwartek) na 5 lekcji w sali 22,
    z każdej klasy 3-4 uczniów.

                                          

     Wanda Lechowicz

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu
    Zespół Szkół nr 21 we Wrocławiu, ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław
  • Tel.: 71 798 68 97

    Fax: 71 798 43 97

    Linie wewnętrzne

    100 SEKRETARIAT - czynny w godz. 7 - 15

    102 DYREKTOR klas 4-6

    103 DYREKTOR SP 116 i G 52

    104 DYREKTOR klas 0-3

    110 KIEROWNIK GOSPODARCZY – odwoływanie obiadów w godz. 7 – 14, pokój. 111

    111 GŁÓWNY KSIĘGOWY

    112 KADRY

    113 PŁACE

    124 ŚWIETLICA sala 124a

    130 BIBLIOTEKA

    140 PEDAGOG SP 75 klas 0-2

    141 PEDAGOG SP 75 klas 3-6

    171 PSYCHOLOG SP 75

    142 PSYCHOLOG SP 116 i G 52

    150 PORTIERNIA

    170 PIELĘGNIARKA

    203 OPIEKUNKI

Galeria zdjęć