• Rekrutacja do klas I SP 75

• Wszystkie niezbędne informacje o zasadach rekrutacji na rok 2023/24

Oferta Szkoły Podstawowej nr 75 dla uczniów  klas I

• W roku szkolnym 2023/2024 planowane są trzy klasy I, w tym jedna klasa integracyjna.
            • W oddziale integracyjnym maksymalnie 20 uczniów, w tym od 3-5 uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a w ogólnym 25.
            • W oddziałach integracyjnych pracuje nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog specjalny; w uzasadnionych przypadkach możliwa dodatkowo pomoc nauczyciela.
            • Szkoła Podstawowa nr 75 od kilku lat jest modernizowana i z każdym rokiem coraz bardziej odpowiada współczesnym standardom w zakresie wyposażenia oraz bazy dydaktycznej.
            • Zajęcia odbywają się tylko na I zmianę, od godziny 800 do 1130 lub 1225.
            • Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dostosowane są do wieku, możliwości i potrzeb dziecka, nauczyciele stosują indywidualizacje procesu kształcenia.
            • Opieka świetlicowa w godz. od 630 do 800 i od 1130 do 1700.
            • Szkoła dysponuje tzw. magicznym dywanem, który w 2016 roku zdobył tytuł zabawki roku- to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla dzieci; zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji.
            • Różnorodne, dostosowane do upodobań dziecka zajęcia, w tym sportowe, plastyczne, muzyczne, możliwość korzystania z sali zabaw, sal gimnastycznych, boisk szkolnych, placu zabaw.
            • Na terenie szkoły znajduje się Integracyjny plac zabaw, jeden ze zwycięskich projektów, zgłoszonych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019- otwarty do użytku w grudniu 2021roku. Na placu znajdują się przyrządy wspierające rozwój motoryki, równowagi, koordynacji ruchowej, a także rozwój poznawczy, m. in. huśtawka dla dzieci na wózkach, równoważnia, trampolina czy tablica do gry w kółko i krzyżyk. Miejsce to, przede wszystkim daje możliwość przebywania dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w bezpiecznej przestrzeni dającej okazję do wspólnej zabawy i rozwoju funkcji społecznych.
            • Realizacja programów własnych i innowacji pedagogicznych.
            • Realizacja programów prozdrowotnych i profilaktycznych: „Promocja Zdrowia” „Szklanka mleka”, „Owoce w szkole”.
            • Zajęcia integracyjne z dziećmi z SP 116.
            • Możliwość korzystania z kuchni dydaktycznej.
            • Język angielski w wymiarze 2 godzin tygodniowo, godzina zajęć komputerowych, możliwość korzystania z sali komputerowej na innych zajęciach.
            • Wszystkie sale klas I-III wyposażone są w sprzęt multimedialny (monitory lub tablice multimedialne) oraz komputer z dostępem do sieci.
            • Zajęcia sportowe prowadzone w salach gimnastycznych, auli lub na boiskach szkolnych, w klasie trzeciej nauka pływania w wymiarze jednej godziny tygodniowo, gimnastyka korekcyjna.
            • Możliwość korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, w tym czytelni.
            • Edukacja kulturalna –(w przypadku poprawienia sytuacji pandemicznej) wyjścia do teatrów, muzeów, opery, udział w koncertach muzycznych, zajęcia w bibliotece miejskiej, współpraca z Domem Kultury „Anima”, Domem Kultury „Pilczyce” , udział w akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”.
            • Zajęcia dodatkowe: chórek szkolny „Zielone Nutki”, koła zainteresowań przygotowujące dzieci do uczestnictwa w konkursach szkolnych i międzyszkolnych – recytatorskim, matematycznym, ekologicznym, ortograficznym, Tabliczki Mnożenia, wiedzy o Wrocławiu, wiedzy o patronie szkoły i innych, koło plastyczne, koło szachowe.
            • Płatne zajęcia dla uczniów, prowadzone przez firmy zewnętrzne; dodatkowy język angielski, nauka tańca, akrobatyka, nauka gry na gitarze, taekwondo, piłka nożna, zajęcia przyrodnicze – „Wiedza nas bawi”, warsztaty multimedialne Empiria, Roboklocki.
            • Cykliczne imprezy: Pasowanie na ucznia, Pasowanie na czytelnika, obchody świąt państwowych, pielęgnowanie tradycji i zwyczajów narodowych, świątecznych – Jasełka, Sportowy Mikołaj, Kiermasz Świąteczny, akcja charytatywna „Pomaganie jest smaczne” Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Dziecka.
            • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia terapii pedagogicznej z pedagogiem szkolnym, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. zajęcia z psychologiem, zajęcia integracji sensorycznej, sensoplastyki, zajęcia logopedyczne, terapia EEG Biofeedbeck, terapia Tomatisa.
            • Filia Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 4 – gabinet na terenie szkoły.
            • Opieka pielęgniarki szkolnej przez pięć dni w tygodniu w godz. 730 – 1505.
            • Stołówka z własną kuchnią, w której sporządzane są smaczne i spełniające wszelki normy posiłki. Dzieci spożywają obiady pod opieką wychowawcy świetlicy.
            • W szkole panuje życzliwa atmosfera, uczniowie czują się w niej bezpiecznie.