• Letnie półkolonie - BRAK WOLNYCH MIEJSC

12.05.2023

Serdecznie zapraszamy uczniów na półkolonie letnie, które będą organizowane w naszej placówce dwóch turnusach:

I turnus – 26.06.2023r.30.06.2023r.

II turnus – 03.07.2023r07.07.2023r.

Karty dotyczące zgłoszenia dzieci dostępne będą do pobrania na portierni i stronie internetowej.

Ilość miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają uczniowie klas I-III SP 75.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.

Wypełnione formularze należy składać u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły do środy 07.06.2023r.

Odpłatność : 200 zł za 1 turnus

W programie półkolonii wiele atrakcji – codzienne wyjścia, m.in. do kina, różnych instytucji kultury,

do sali zabaw, warsztaty kulinarne, wycieczki, zajęcia sportowe oraz wiele innych.....

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wypełnienie karty i złożenie jej u wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły oraz wniesienie opłaty.

Tytułem: imię i nazwisko dziecka, półkolonia letnia, turnus I lub II

• Dzień pszczoły

29.05.2023

19 maja 2023r. świętowaliśmy Dzień pszczoły:

• spotkaliśmy się na forum, by porozmawiać o tych małych i pożytecznych owadach,
              • zatańczyliśmy taniec Mai,
              • rozstrzygnęliśmy konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą ciekawostek o pszczołach,
              • podziwialiśmy domki dla pszczół wykonane przez uczniów.

Zespół ds. Promocji zdrowia

• Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

29.05.2023

15 maja 2023 roku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. W mistrzostwach wzięło udział 51 uczniów z klas II, III i IV.

Wyniki:

1 miejsce Zofia Kowal 2c

2 miejsce Martyna Romanowska 2c

3 miejsce Anna Szczeponik 2a

1 miejsce Klim Aleksieiev 2a

2 miejsce Wlad Chaban 2a

3 miejsce Oliwier Kowalczuk 2b

1 miejsce Magdalena Lipska 3c

2 miejsce Liana Długoszek 3c

3 miejsce Lena Prokop 3b

1 miejsce Oliver Filipek 3b

2 miejsce Paweł Barycza 3a

3 miejsce Kostia Kotov 3a

1 miejsce Liwia Kot 4c

2 miejsce Daria Szymczak 4b

3 miejsce Olena Zhukovytska 4c

1 miejsce Aleksander Sarecki 4c

2 miejsce Jacek Marczewski 4b

3 miejsce Ilia Vasylchenko 4a

„Królową skakanki” została Urszula Czerniawska z klasy 4c, a w konkurencji „piłkarz matematyk” zwyciężyła Martyna Romanowska z klasy 2c.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

W przeprowadzeniu mistrzostw organizatorom pomagali uczniowie klas 8:

8b - Dżesika Krzemińska, Alan Pełka, Ola Zdobylak

8c-Michał Berdowski, Daria Dąbrowska, Daria Fesenko, Jagoda Komorska, Ania Krupa, Karol Kumaszka, Igor Steinhof, Adam Śledziński-Simon

Iwona Kuliczkowska i Danuta Piórkowska

• Mistrzostwa lekkoatletyczne dziewcząt

15.05.2023

9 maja 2023 r. na Stadionie lekkoatletycznym przy ul. Witelona odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w lekkoatletyce dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały:

• klasy piąte: Hania Krajewska, Natalka Onyszkiewicz, Karina Stainhof;
              • klasy szóste: Amelka Mankiewicz, Kornelka Nadolska, Natalka Pawlus.

Dziewczyny startowały w czwórboju lekkoatletycznym (bieg 60 m, bieg 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową).

Nasza szkoła uzyskała 20 miejsce wśród 34 najlepszych szkół Wrocławia.

Gratulujemy serdecznie bardzo dobrych wyników sportowych oraz rekordów życiowych.

Wyniki indywidualne dziewcząt startujących w zawodach znajdują się na stronie https://wroclawskiszs.pl/ (wyniki czwórboju LA dziewcząt, wyniki drużyn, indywidualna klasyfikacja końcowa).

• Dni Europy w SP nr 75

10.05.2023

9 maja jest Dniem Europy, potocznie zwanym też Dniem Unii Europejskiej. Tego dnia swoją europejskość świętują kraje przynależące do Wspólnoty Unii Europejskiej.

W naszej szkole w tym roku obchodziliśmy Dni Europy.

25 kwietnia odbyła się lekcja online z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Brukseli. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania Unii Europejskiej.

8 maja odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Ludwik Walaszek – klasa 4a

II miejsce: Adam Śledziński – Simon – klasa 8c

III miejsce ex aequo: Jan Chudzian i Hubert Feliks – klasa 8a

Patryk Bembenek

Zofia Piotrowska

• Dlaczego warto pomagać?

04.05.2023

13 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się prelekcje edukacyjne, które poprowadziła z ramienia Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pani Balbina Bujak. Jest ona koordynatorką wolontariatu, z którą współpracujemy na co dzień.

Podczas prelekcji przybliżyła naszym uczniom cele Fundacji oraz sylwetki jej podopiecznych. Omówiła działania oraz ideę wolontariatu. Podczas zajęć zachęcała uczniów do dyskusji.