Nawigacja

e-dziennik

Adres e-dziennika:    

https://portal.librus.pl/

 

  • zDolny Ślązaczek

     

    UWAGA!

     

    W dniu 16 października 2018 r. o godz. 10.00

    odbędzie się etap szkolny konkursu matematycznego

    zDolny Ślązaczek

     

     

    Zapisy chętnych do udziału w konkursie uczniów klas IV – VIII prowadzą nauczyciele matematyki.

     

    zDolny Ślązaczek - Obrazek 1        zDolny Ślązaczek - Obrazek 2     zDolny Ślązaczek - Obrazek 3

     

  • Ślubowanie uczniów klas I

    Ślubowanie uczniów klas I

    Zaproszenie!         

     

    Serdecznie zapraszamy na uroczystość

     

    Ślubowania uczniów klas I,

     

    która odbędzie się dnia 12 października 2018

     

    o godz. 9 w Szkole Podstawowej nr 75.

     

     

                                         Uczniowie i Grono Pedagogiczne

  • Ubezpieczenie

    Ubezpieczenie

    Przedstawicieli Trójek klasowych,

    którzy nie byli obecni na zebraniu Rady Rodziców (18.09.2018)

    proszę o kontakt na adres radarodzicowzs21@gmail.com

    Dotyczy ubezpieczenia NW na rok szkolny 2018/2019.

  • UWAGA

    DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ NR 21 WE WROCŁAWIU
    ZWOŁUJE PIERWSZE ZEBRANIE RADY RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 75
    NA DZIEŃ 18 WRZEŚNIA 2018R., NA GODZ. 18.45.

    ZEBRANIE RADY RODZICÓW ODBĘDZIE SIĘ W STOŁÓWCE SZKOLNEJ.

    Serdecznie zapraszam

     

     

     

  • Jadłospis już na stronie ;) Sprawdź co będziesz jeść ;)

  • DOWOZY do szkoły

    DOWOZY do szkoły

    Dla korzystających z dowozów, proszę przeczytać informacje znajdujące się pod poniższymi adresami:

     

    http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/24067/dowoz-dzieci-uczniow-niepelnosprawnych-do-szkoly-placowki

     

     

    link do regulaminu dowozów

     

    http://www.bip.cui.wroclaw.pl/?cid=207

  • PODRĘCZNIKI

    PODRĘCZNIKI

    Już niedługo ropoczniemy Nowy Rok Szkolny 2018/2019

    w związku z czym już dziś możesz spradwdzić z jakiej książki będziesz korzystać

    - Szkolny zestaw podręczników znajdziesz w zakładce "Organizacja roku szkolnego" -> "podręczniki" ;)

  • KOMPUTEROWY MISTRZ - finał konkursu

    KOMPUTEROWY MISTRZ - finał konkursu

    MICHAŁ BRZEZOWSKI z klasy 7c jest WICEMISTRZEM KOMPUTEROWYM w województwie dolnośląskim!

    4 czerwca w SP nr 3 przy ul. Bobrzej odbył się finał XIII edycji międzyszkolnego konkursu KOMPUTEROWY MISTRZ. Spośród 10 uczestników finału, zdobył II miejsce. To ogromny sukces Michała, który w ubiegłym roku zdobył w finale III miejsce. Gratulujemy!

    KOMPUTEROWY MISTRZ - finał konkursu - Obrazek 1

    Wcześniej, 23 maja w tejże szkole odbyły się półfinały KOMPUTEROWEGO MISTRZA. Naszą szkołę reprezentowało trzech finalistów etapu szkolnego: Matylda Dąbrowska z klasy 6d, Kamila Pruchnik z klasy 6a i Michał Brzezowski z klasy 7c. Do finału zakwalifikował się tylko Michał Brzezowski.

    KOMPUTEROWY MISTRZ - finał konkursu - Obrazek 2

    KOMPUTEROWY MISTRZ jest bardzo trudnym konkursem, wymagającym ogromnej wiedzy i umiejętności wykraczających poza materiał nauczania w szkole podstawowej. Obejmuje działy: grafika komputerowa, edycja tekstów, arkusz kalkulacyjny, tworzenie prezentacji i programowanie w Logomocji. Zmusza też uczniów do wytrwałości i pracowitości, gdyż składa się z 4 etapów i trwa przez cały II semestr.

    Opiekun konkursu w SP 75 - Elżbieta Symonowicz

  • Bezpieczny Dzień Dziecka

    Bezpieczny Dzień Dziecka

    1 czerwca 2018 r. nasza drużyna chłopców młodszych "KUMPLE" uczestniczyła w Turnieju Piłki Nożnej w ramach Bezpiecznego Dnia Dziecka, organizowanego przez Komendę Miejską Policji oraz CH Magnolia.

    W turnieju wzięło udział osiem drużyn. Nasi chłopcy zajęli drugie miejsce.

    Wsparcia trenerskiego udzielili nam panowie Krzysztof Zamaryka i Jacek Nosewicz, którym składam szczególne podziękowania.

    A oto skład naszej drużyny: 

    Marcel Nosewicz 3c,
    Michał Berdowski 3c,
    Tomasz Teleśnicki 3d,
    Mikołaj Zamaryka 3c, 
    Szymon Dorada 2b,
    Filip Siwek 2b,
    Patryk Czata 2a,
    Przemysław Sokołowski 3b.

                                                                                                                              Gratulacje.                      

    Dorota Muszak

  •  - Obrazek 1

  • Dzień 1 czerwca

    Dzień 1 czerwca

    Dzień 1 czerwca- piątek- jest dniem wolnym od zajęć szkolnych,

    zostanie odpracowany w sobotę 9.06 – piknik rodzinny.

  • X Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej

    X Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej

    Nagrodzeni w X Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej ,,Świat wokół nas- oczami Picassa"

    Dawid Wróbel - III miejsce, klasa 3d

    Antosia Buczko - wyróżnienie, klasa 3d

    Gratulujemy sukcesów

  • Mieliśmy małą przerwę w udostępnianiu jadłospisów, ale aktualny jadłospis na stronie w zakładce obiady ;)

  • Konkurs Ekologiczny klas 0 - I roztrzygnięty

    Konkurs Ekologiczny klas 0 - I roztrzygnięty

    Roztrzygnięcie konkursu Ekologicznego dla klas 0 - I a oto nagrodzeni:

    1 MIEJSCE KLASA 0A INTEGRACYJNA: 1. ADAM TELEŚNICKI, 2. NATALKA ONYSZKIEWICZ, REZ. ZUZIA OSIKA

    KLASY 1

    1 MIEJSCE 1C MICHAŁ DUDZIK I SEBASTIAN DĘBOWSKI

    2 MIEJSCE 1B ASIA JAROSZ I KASIA SZUMIEL ORAZ 1A BASIA POLESKA I BARTEK SŁAWECKI

     

    Serdecznie gratulujemy ! :)

  • konkurs plastyczny Wrocławskie Parki

    konkurs plastyczny Wrocławskie Parki

    9 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do konkursu plastycznego Wrocławskie Parki.

    Laureatami zostali: Iwo Gałuszka, Zuzia Koszowska , Karolina Swakoń

  • "Henryk Sienkiewicz patronem naszej szkoły"

     

    9 maja 2018 r. odbył się Konkurs Wiedzy dla klas III „Henryk Sienkiewicz patronem naszej szkoły”. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu życia i twórczości pisarza oraz znajomością powieści „W pustyni i w puszczy”. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie wykonywali zadania dotyczące znajomości  „W pustyni i w puszczy”. W drugim, do którego weszły 3 drużyny, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza.

    WYNIKI:

    I miejsce MICHAŁ BERDOWSKI, SZYMON STOLARCZYK klasa IIIc

    II miejsce MAJA BIKOWSKA, MAJA MONDRY klasa IIIe

    III miejsce MAŁGORZATA HAJNASIEWICZ, PATRYCJA OBODYŃSKA klasa IIId

    GRATULUJEMY!

  • Co się działo w tym tygodniu? Oj działo się, działo :)

    Święto szkoły w ZSnr21 w dn. 07.05.-11.05. 2018r.

     

     

    Lp.

    PRZEDSIĘWZIĘCIE

    TERMIN I MIEJSCE

    NAUCZYCIEL ODPOWIEDZIALNY

    UWAGI

    1.

    Znam patrona szkoły-układanie puzzli z wizerunkiem pisarza

    kl.0-III SP75

     

    Konkurs matematyczny „Plusik” kl. IV-VII SP75

     

    07.05

     

     

     

    2-3 lekcja

     

    Wychowawcy

     

     

     

    L. Kraśnikiewicz

    D. Piórkowska

     

     

    2.

    Zapoznanie dzieci ze streszczeniem lektury

     H. Sienkiewicza pt.” W pustyni i w puszczy” , projektowanie ilustracji do tekstu kl. II-III SP75

     

    Mistrz ortografii kl.IV SP 75

     

    Mistrz ortografii kl.V SP 75

     

    Mistrz ortografii kl.VI SP 75

     

     

    Dzień Sportu kl. I-II SP75

     

    Dzień Sportu kl. III SP75

     

     

    Warsztaty teatralne SP116 I G52

     

    Warsztaty AAC SP116 i G52

    (dla dzieci i ich rodziców)

     

    08.05

     

     

     

     

     

    2 lekcja

     

    4 lekcja

     

    5 lekcja

     

     

    g.8.15-boisko szkolne

     

    g. 9.40-boisko szkolne

     

     

    3-4 lekcja

     

    g.15.15

    Wychowawcy klas

     

     

     

     

     

    N.Stasiak

     

    A.Hadyniak

     

    J.Radomska

     

     

     

    Urszula Dąbrowska

    Wychowawcy klas

     

    K. Mazurkiewicz

    W. Swórska , E. Fedro

     

    P. Bajek, A. Robak

     

    3.

    Moje bliskie spotkania z Afryką-projekcja filmowa w klasach filmu Pt. „W pustyni i w puszczy”-

    kl. III SP75

     

    Konkurs sienkiewiczowski

    Kl. IV-VII SP 75

     

     

    Gdzie we Wrocławiu spędzam czas wolny na świeżym powietrzu? – warsztaty kl. I-III SP116

     

    Poznaję swoje miasto-warsztaty

    Kl. IV-VISP116 i klasy Gnr52

     

    Konkurs recytatorski w języku obcym uczniowie ZS21

     

    Komputerowy Mistrz

     kl.IV-VII SP 75

     

    Rozgrywki sportowe dla kl. VII SP 75

     

    09.05

     

     

     

    2-3 lekcja

     

     

     

     

    4 lekcja

     

     

     

    5 lekcja

     

     

    4-5 lekcja

     

     

     

    3-4 lekcja

     

     

    6-7 lekcja

    Wychowawcy

     

     

     

     

    E.Ślósarczyk, M.Żwirblińska

     

     

    I.Wawrzyniak, W. Swórska

     

     

     

     

    A. Charlikowska,

    K. Mazurkiewicz

     

    B. Ignaszak

    E. Latuszkiewicz

     

    E.Symonowicz, D.Piórkowska

     

     

    U.Dąbrowska

     

    4.

    Wiem więcej-pisanie krótkiej notatki biograficznej o

    H. Sienkiewiczu kl. III SP75

     

    Warsztaty kulinarne SP116 i G52

     

    Dzień Sportu kl. IV-VII SP75

     

    10.05

     

     

     

    3-4 lekcja –kuchnia dydaktyczna

     

    9.00-12.30- boisko szkolne, sala gimnastyczna

     

    Wychowawcy

     

     

     

    E. Goldwasser, I. Wawrzyniak,

     

    Urszula Dąbrowska, J.Jachimska, W.Kosiek, K.Burkiewicz, K.Księżuk

     

    5.

    Uroczysty apel – wręczenie nagród.

     

     

    11.05.

    g.9.00

    Wychowawcy

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Nagrody wręczane na apelu dn. 11.05.2018r. z okazji święta Szkoły

     

    Osoba wręczająca

     

    Konkurs- ilość nagród

    1. Iwona Kuliczkowska

    Tabliczka mnożenia-18 medali i dyplomów- SP75

     

    1. Dorota Muszak

     

    H. Sienkiewicz patronem naszej szkoły -kl. III SP75

    1. Dyrektor Lidia Kuźniar

     

    Mistrz ortografii –kl. III SP75

    1. Beata Śniegocka

    Olimpiada kreatywności-SP75

     

    1.  Elżbieta Fedro, Wanda Swórska

     

    Warsztaty teatralne-SP116 i G52

    1. Urszula Dąbrowska

    Puchar przechodni – zawody sportowe

     

    1. Leokadia Kraśnikiewicz

     

    Dyplomy – konkurs matematyczny PLUSIK

     

     

     

  • Wyniki konkursu ekologicznego

    Wyniki konkursu ekologicznego

     

    Wyniki konkursu ekologicznego:

    Klasy III

    I miejsce 3 c

    II miejsce 3 d

    III miejsce 3 a

    IV miejsce 3 e

     

    Klasy II

    I miejsce 2 b

    II miejsce 2 a

  • Konkurs ortograficzny klas III

    Konkurs ortograficzny klas III

    LAUREACI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 

    KLAS III

     

    „Mistrz Ortografii” – Wiktoria Skrzypnik kl.IIIa

    I  miejsce   – Sebastian Burak  kl.IIIb

    II miejsce  -  Anna Krupa       kl.IIIc

    III miejsce  -Weronika Zdziarska kl.IIIe

     

    GRATULACJE!

  • Szkolne lektury na sportowo

    Szkolne lektury na sportowo

    W dniu 26 kwietnia 2018 roku, w szkolnej czytelni odbył się turniej dla klas drugich "Lektury szkolne na sportowo" zorganizowany przez Panie bibliotekarki.

    Klasy rywalizowały ze sobą w konkurencji krzyżówki, cytatów, zgadywanek "kim jestem", rozsypanki tytułowej oraz artystycznej.

    Zabawy rozgrywały się na czas z przysłowiowym gwizdkiem i stoperem.

    Dzieci miały możliwość wykazać się sprytem, szybkością oraz wiedzą.

    Zwycięzcami konkursu została klasa 2A, której serdecznie gratulujemy.

    Wszyscy nasi uczestnicy zostali nagrodzenie brawami, słodkościami, zakładkami do książek oraz dyplomami dla klas.

    Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, świetną zabawę oraz współpracę Pani Ani, Oli i Dorocie :)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu
    Zespół Szkół nr 21 we Wrocławiu, ul. Piotra Ignuta 28, 54-152 Wrocław
  • Tel.: 71 798 68 97

    Fax: 71 798 43 97

    Linie wewnętrzne

    100 SEKRETARIAT - czynny w godz. 7 - 15

    102 DYREKTOR klas 4-6

    103 DYREKTOR SP 116 i G 52

    104 DYREKTOR klas 0-3

    110 KIEROWNIK GOSPODARCZY – odwoływanie obiadów w godz. 7 – 14, pokój. 111

    111 GŁÓWNY KSIĘGOWY

    112 KADRY

    113 PŁACE

    124 ŚWIETLICA sala 124a

    130 BIBLIOTEKA

    140 PEDAGOG SP 75 klas 0-2

    141 PEDAGOG SP 75 klas 3-6

    171 PSYCHOLOG SP 75

    142 PSYCHOLOG SP 116 i G 52

    150 PORTIERNIA

    170 PIELĘGNIARKA

    203 OPIEKUNKI

Galeria zdjęć