• Projekt integracyjny

26.06.2023

Dziękuję za udział w projekcie integracyjnym Jankowi, Wojtkowi ze szkoły nr 116 oraz Anieli i Olkowi ze szkoły nr 75. Udało nam się razem stworzyć mały zespół instrumentów perkusyjnych, poćwiczyć nasze języki i dobrze się przy tym wszyscy bawiliśmy.

Anna Jugo, logopedka

• Wyniki Turnieju Finałowego Volleymania 2022/2023

22.06.2023

Nasze zespoły dziewcząt kończą całoroczne zmagania siatkarskie Volleymania 2022/2023. Udział w zawodach wzięły klasy IV,V i VI. W rozgrywkach uczestniczyło 29 wrocławskich szkół, wśród których znalazły się również szkoły siatkarskie.

Chciałbym podziękować i pogratulować wspaniałej postawy i zaangażowania na treningach i turniejach naszym zawodniczkom. To był pracowity rok dla dziewcząt, który na pewno przyniesie jeszcze wiele dobrego na siatkarskich parkietach. Bardzo dziękuję za wsparcie rodziców i niezwykły doping podczas turniejów.

Ogromne gratulacje dla Poli Bycyk i Anny Osińskiej, które dostały nominacje i uczestniczyły w „Turnieju Talentów”.

Wyniki naszych zespołów.

Klasy IV kategoria „2” dziewcząt

I zespół - miejsce 7

II zespół -  miejsce 15

Klasy V kategoria „3” dziewcząt

I zespół – miejsce 7

II zespół – miejsce 17

Klasy VI kategoria „4” dziewcząt

I zespół – miejsce 14

Wiktor Kosiek

• Konkurs logopedyczny

20.06.2023

Nasza logopedka, p. Anna Jugo, po raz kolejny wzięła udział w V Ogólnopolskim Przeglądzie Bajki Logopedycznej.

W tym roku napisała wiersz logopedyczny "Wąż, ślimak i myszka", a ilustrację do bajki namalowały dzieci z kl. 1b: Aniela Wróblewska i Aleksander Wielgosz razem ze swoją pedagog p. Sylwią Buczak.

• Turniej Sienkiewiczowski

06.06.2023

W maju, w szkolnej czytelni, odbył się Turniej Sienkiewiczowski, w którym wzięli udział uczniowie z klas 4-6.

Rywalizowali ze sobą w formie zabawy poprzez udział w znanych teleturniejach telewizyjnych: Postaw na Milion, Gra Słów, Krzyżówka, Koło Fortuny.

Wyniki rywalizacji:

1 miejsce - klasa 6A w składzie: Julia Jędryczko, Marek Rusnak, Kacper Wawrzyńczyk,

2 miejsce - klasa 6B w składzie: Asia Jarosz, Filip Szymczyk, Wojtek Szewczyk,

3 miejsce - klasa 5B w składzie: Hania Krajewska, Amelia Dolińska, Karina Steinhof.

Serdeczne gratulacje i ogromne uznanie dla uczniów, którzy świetnie przygotowali się z twórczości i życiorysu patrona naszej szkoły, Henryka Sienkiewicza. Szczególne wyróżnienie należy się reprezentantom klasy 6c ( Milence, Natalce i Karoli), które najszybciej odgadywały hasła oraz znały odpowiedzi na każde pytanie. Niestety, nie miały tyle szczęścia, co inne klasy i kręcąc Kołem Fortuny trafiły na hasło Bankrut - tracąc w ten sposób wszystko, co do tej pory zyskały.

Dziękujemy za wspólną zabawę, za ogromne emocje oraz za udział wszystkim klasom 4, 5 i 6.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału za rok.

Zespól bibliotekarzy