• Turniej Sportowo - Biblioteczny

30.01.2024

12 stycznia 2024r. w naszej szkole odbył się Turniej Sportowo - Biblioteczny dla klas 1-3. Rywalizowali w nim najmłodsi uczniowie, pokonując tory przeszkód oraz zmagając się z trudnościami ortograficznymi, tytułami bajek i lektur oraz książkowymi zagadkami. Wszystkie klasy za zaangażowanie, sportowe zachowanie, ducha rywalizacji i ogromne emocje otrzymały torbę pysznych upominków, natomiast zwycięskim klasom: 1b, 2b oraz 3a dodatkowo został wręczony puchar przechodni 🏆.

Dziękujemy wszystkim za fantastyczną zabawę, dobre emocje i zapraszamy do rywalizacji za rok 💪

• Ozdoby świąteczne w 3D

08.01.2024

Na zajęciach z informatyki uczniowie tworzyli własne, spersonalizowane ozdoby świąteczne. Nie tylko mogli korzystać z gotowych wzorów dostępnych w sieci, ale także spróbować swoich sił w projektowaniu własnych.

Druk 3D to fantastyczna okazja do połączenia tradycji z nowoczesnością. Możemy zachować nasze ulubione bożonarodzeniowe symbole, dodając im odrobinę innowacyjności i unikalnego charakteru. Co więcej, druk 3D może być również świetnym narzędziem edukacyjnym - dzieci mogą nauczyć się podstaw modelowania 3D i programowania, rozwijając przy tym swoje umiejętności techniczne.

• Aparat Mors'a w praktyce

08.01.2024

W grudniu na lekcjach fizyki uczniowie klas ósmych samodzielnie konstruowali model aparatu Mors'a. Wspólnie z nauczycielem mogli przeanalizować znaczenie poszczególnych elementów.

Cały proces budowy aparatu Mors'a był nie tylko fantastyczną naukową przygodą, ale również doskonałą lekcją współpracy i kreatywnego myślenia. Uczniowie nauczyli się, jak ważne jest współdziałanie oraz rozwiązywanie problemów w zespole.

Po ukończeniu konstrukcji uczniowie mieli okazję przetestować swoje aparaty Mors'a w praktyce. Bawiąc się w kodowanie alfabetu, uczniowie znaleźli w nauce prawdziwą rozrywkę.

• Strefa sprawności - zdobywamy sprawność Cukiernika

03.01.2024

Od października do maja 2024 roku w naszej szkole wyjątkowi uczniowie klasy IVa i Va biorą udział w Projekcie ,,Strefa sprawności".

Każdy uczeń otrzymał specjalną kartę, na której będzie zbierał odznaczenia za zdobyte sprawności, podobnie jak w tradycyjnym harcerstwie.

Odznaczenia będą przyznawane raz w miesiącu podczas wspólnych zajęć rewalidacyjnych.

W grudniu zdobywaliśmy sprawność cukiernika.

Było słodko i bardzo świątecznie 😊

Kamila Węgrzyn

Magdalena Kulig

• Wyniki Konkursu Recytatorskiego klas I-III

03.01.2024

Klasy pierwsze

1. Jan Krzyszowski I b

2. Nina Szymańska 1 d

3. Weronika Świderska I c

Klasy drugie

1. Konstanty Łapczyński II b

2. Kaja Wierzbicka II b

3. Marek Sember II c

Klasy trzecie

1. Małgorzata Krochmal III c

2. Alina Bogutyn III a

3. Aleksandra Kadłubowska III a

Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy: Bogumiła Markiewicz i Anna Duda

• Wyróżnienie dla naszego nauczyciela

02.01.2024

Miło nam poinformować, że 23 listopada 2023 r. nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Sławomir Partyka został wyróżniony przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka specjalnymi podziękowaniami za wieloletni staż trenerski. „Składam wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania za profesjonalizm, zaangażowanie, pasję i ogromny wkład w rozwój sportu we Wrocławiu.” – tak brzmiały słowa podziękowań.

Przypomnijmy, że pan Sławomir Partyka jest byłym zawodnikiem a obecnie trenerem piłki nożnej w MKP Wratislavia Wrocław oraz  Fundacji Football Up.

02.01.2024

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział we Wrocławskim Programie Profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego ( HPV ). Działania edukacyjne mają na celu zwiększanie świadomości zdrowotnej o ryzyku zakażeń onkogennymi typami wirusa HPV, oraz zwrócenie uwagi na właściwe zachowania zdrowotne wśród dzieci i młodzieży  a także zachęcanie do dbania o własne zdrowie.

• Grudniowe atrakcje

02.01.2024

11 grudnia, klasy 4a i 5a wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami udały się do kina na film pt. ,,Kajtek Czarodziej" oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dzień był pełen atrakcji. Nie zabrakło nawet McDonald's.

Organizatorzy:

P. Bembenek

M.Greniuk

Opiekunowie:

M.Kulig i K.Węgrzyn (zdjęcia)