04 marca 2024r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika.
Uczniowie z klas pierwszych mieli okazję wysłuchać wierszyków, zagadek oraz piosenek w wykonaniu dziewczynek z klasy 6b oraz 7c.
Przyglądali się zmaganiom nauczycieli w zabawie „Zgadnij kim jestem”, a także mieli pierwszą okazję by wypożyczyć książkę ze szkolnej biblioteki. Złożyli też uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do szanowania wypożyczonych książek oraz przestrzegania terminu zwrotów.
W ramach powitania, nowi Czytelnicy, otrzymali książkę, dyplom oraz zakładkę. Dziękujemy za przybycie dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, a przede wszystkim pierwszoklasistom za aktywny udział w spotkaniu oraz za ich radość, która wypełniła po brzegi cichutką zazwyczaj bibliotekę 😊
