• Świetlica

• Konkurs Portrety emocji

• III edycja Konkursu Portrety emocji

Zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu.

Uczucia nie są ani dobre, ani złe - po prostu są. Przyjrzyj się im, zaakceptuj je, ciesz się nimi lub naucz się sobie z nimi radzić - i stwórz portret dowolnie przez siebie wybranej emocji/uczucia.

informacje do druku

załącznik - zgoda na udział ucznia w konkursie

Cele konkursu:

1. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci.
            2. Poszukiwanie nowych artystycznych rozwiązań.
            3. Doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć/emocji.
            4. Wymiana doświadczeń i pomysłów z innymi świetlicami szkolnymi.

1. Konkurs adresowany jest do wychowanków świetlic szkolnych z klas I-III.
            2. Należy wybrać jedną z emocji podstawowych (radość, smutek, zaufanie, wstyd, wstręt, strach, złość, zaskoczenie, zazdrość). Następnie uczestnik konkursu korzystając z dostępnych materiałów w sali świetlicowej lub w domu aranżuje przestrzeń w sposób prezentujący wybraną przez niego emocję. Uczestnik nie musi być przedstawiony na zdjęciu - jego zadaniem jest wybór emocji i pomysł prezentacji. Autorów zdjęć prosimy o zadbanie o jakość zdjęcia, ale oceniana będzie przede wszystkim oryginalność pracy dziecka.
            3. Praca może zostać wykonana w ramach grupy świetlicowej (jako zespołowa), ale nagrodę otrzymuje wówczas cała grupa, a nie każde dziecko indywidualnie.
            4. Zdjęcia prosimy wysłać na adres konkurs@zs21.wroclaw.pl. W temacie proszę wpisać Konkurs Portrety emocji.
            5. Do zdjęć należy dołączyć do nich: imię, nazwisko i wiek uczestnika, autora zdjęcia, nazwę placówki, imię i nazwisko opiekuna oraz zgodę rodziców dziecka biorącego udział w konkursie na przetwarzanie jego danych osobowych (według załączonego wzoru).
            6. Termin nadsyłania prac: 30 maja 2023 roku (maksymalnie trzy prace z placówki). Przekazując pracę na konkurs uczestnik zgadza się na jej ekspozycję oraz na opublikowanie wyników konkursu i fotografii prac na stronie internetowej SP nr 75.
            7. Jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów konkursu, biorąc pod uwagę pomysłowość pracy, estetykę, samodzielność oraz zgodność z tematyką.
            8. Wyniki zostaną ogłoszone 6 czerwca 2023 roku na stronie internetowej szkoły www.zszk21wroc.edupage.org w zakładce świetlica/konkurs.
            9. Laureaci otrzymają dyplomy, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wioletta Szepietowska

Wyniki II edycji konkursu

I miejsce - Lena Olszewska, SP im. Jana Pawła II w Wilczkowie, opiekun Ewelina Nuckowska (11p)

II miejsce - Kaja Kwintal, SP w Bielanach Wrocławskich, opiekun Martyna Walczak (7p)

III miejsce - Wiktoria Kulczyńska, SP im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, opiekun Daria Bobela (4p)

Pozostałe wyróżnione prace

Emilia Mazur, SP im. Jana Pawła II w Wilczkowie, opiekun Ewelina Nuckowska (3p)

Anna Jarosz,  SP im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, opiekun Daria Bobela (2p)

Julia Łabuz, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 21 we Wrocławiu, ul. Kłodzka 40, opiekun Amelia Marciszak (2p)

Jan Szała, SP im. Jana Pawła II w Wilczkowie, opiekun Ewelina Nuckowska (1p)

Jury mogło maksymalnie przyznać 15 punktów.

Magdalena Żurawska

Wyniki konkursu - 6 listopada 2020

1 miejsce - Hanna Jastrzębska, SP 75 we Wrocławiu, opiekun p. Elżbieta Brzezowska

2 miejsce - Alicja Jędrzejas, SP 77 we Wrocławiu, opiekun p. Anna Świta - Zembrzuska

3 miejsce - Szymon Eicholz, SP 107 we Wrocławiu, opiekun: p. Agata Sernecka

Gratulujemy zwycięzcom!

Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane prace - szczególnie w tak trudnym czasie.

Skany nadesłanych prac nie oddają wiernie wyglądu oryginału.

Serdecznie pozdrawiamy.

organizatorzy konkursu