• Czytanie poezji Wisławy Szymborskiej

28.09.2023

26 września 2023r. młodzież z klas 7a i 7c miała okazję uczestniczyć we Wrocławskim Czytaniu Poezji Wisławy Szymborskiej - patronki literackiej roku 2023.

Wydarzenie odbyło się w Ogrodzie Botanicznym. Nasze uczennice miały okazję wysłuchać wierszy noblistki, wziąć udział w konkursie piosenki oraz w biegu na orientację, wykonać "okulary Szymborskiej", pomalować "kamienie milowe", stworzyć kolaż z cytatem, a także docenić uroki Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego.

• Ubezpieczenie szkolne w roku szkolnym 2023/2024

19.09.2023

Poniżej przekazuję link za pomocą którego można zakupić ubezpieczenie dla dziecka/dzieci. W linku możecie Państwo podejrzeć przed kupnem zakresy ubezpieczenia w poszczególnych wariantach i cenach - (składka jednorazowa- roczna).

Polisa zaczyna się 1 września 2023r. Link jest już aktywny. Polisę można kupić do 25.10.2023

Załączam Ogólne Warunki Ubezpieczenia, kartę produktu, druk zgłoszenia roszczenia oraz ulotkę (ulotka nie stanowi oferty).

druk zgłoszenia roszczenia

karta produktu

ogólne warunki ubezpieczenia

ulotka

Ubezpieczeniem można objąć dzieci do 25 roku życia.

Link dla rodziców do kupna ubezpieczenia :

Kilka słów o ofercie:

Mamy cztery warianty do wyboru przez każdego rodzica:

składki roczne do wyboru : 60 zł, 91zł,140 zł, 193 zł.

Zakresy ubezpieczenia są bardzo atrakcyjne z bardzo szerokim zakresem świadczeń. Polisa funkcjonuje 24 h na dobę na całym świecie, ale należy pamiętać, że koszty leczenia po wypadku to koszty poniesione na terenie Polski.

Nie finansujemy leczenia dziecka za granicą ale wypłacimy za uszczerbek na zdrowiu po wypadku niezależnie od tego gdzie wypadek się zdarzy.

Ubezpieczenie obowiązuje 24 h na dobę. Odpowiadamy za wyczynowe uprawianie sportu

Nie odpowiadamy za sporty uprawiane zawodowo (dziecko pobiera wynagrodzenie) i nie odpowiadamy za sporty wysokiego ryzyka ( poniżej definicje).

Sporty wysokiego ryzyka za które nie ma odpowiedzialności ubezpieczyciela

• downhill rowerowy, • heliskiing, • heliboarding, • jazda na nartach lub desce snowboardowej poza wyznaczonymi trasami, zjazdy ekstremalne, • kajakarstwo górskie, • rafting, • skoki narciarskie, • skoki akrobatyczne na nartach lub desce snowboardowej, • sporty powietrzne, baloniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo, szybownictwo, spadochroniarstwo, • sporty motorowe i motorowodne, • uczestnictwo w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi (pustynia, góry powyżej 4000 m n.p.m., busz, bieguny, dżungla i tereny lodowcowe lub śnieżne wymagające użycia sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego), • wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, lodowa, speleologia

Zawodowe uprawianie sportu, za które nie ma odpowiedzialności ubezpieczyciela – uprawianie dyscyplin sportowych na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej lub w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, uprawniające do otrzymywania w związku z uprawianiem sportu wynagrodzenia w dowolnej formie, w tym także stypendium lub zwrotu kosztów związanych z uprawianiem sportu w postaci diet, zasiłków niezależnie od tego, czy sport jest uprawiany indywidualnie, czy zespołowo.

Każdy rodzić otrzyma polisę na maila po kupieniu jej przez dedykowanego linka.

• WroCHEF powraca!

15.09.2023

Gorąco zapraszamy pasjonatów gotowania do udziału w konkursie kulinarnym dla uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich. Wystarczy stworzyć przepis na danie roślinne i zgłosić go do 26 września w specjalnym formularzu.

Jak zgłosić się do konkursu?
              1. Stworzyć przepis na danie roślinne.
              2. Nagrać filmik jak je gotujecie. Mogą być też prace plastyczne.
              3. Wysłać swoje dzieło przez formularz w linku: https://wroc.city/843IS

Zgłoszenia można wysyłać do 26 września. Najciekawsze przepisy wybierze komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, restauracji (Przystań Tu, Umami, VEGA, Bernard, Vivere Italiano, Tarasowa) oraz wrocławskiej edukacji.

Spośród wszystkich zgłoszeń wyłonionych zostanie 6 laureatów – 3 ze szkół podstawowych i 3 ze średnich. Laureaci w nagrodę będą mieli szansę doskonalić swoje umiejętności kulinarne pod okiem wrocławskich szefów kuchni i podnieść swoje umiejętności na warsztatach, które poprowadzą Kasia Daniłowicz - zwyciężczyni 4. edycji Top Chef oraz Natalia Gmyrek, finalistka 6. edycji programu Masterchef.

Patrycja Korneluk
              wpp@um.wroc.pl