• Konkurs z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

30.11.2023

Dzień Niepodległości  to uroczystość poświęcona Ojczyźnie i Wolności.

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Polacy przelewali krew, niosąc w sercach nadzieję, wiarę i miłość.

Oddajmy im dzisiaj hołd, za Polskę, za wolność, za tożsamość narodową.

W tym dniu:

- przypominaliśmy wydarzenia związane z procesem odzyskiwania niepodległości

- kształtowaliśmy postawy szacunku i dumy z historii narodu polskiego

- tworzyliśmy empatię dla przeszłych pokoleń Polaków

- uczyliśmy się patriotyzmu

Uczniowie klas iv- viii brali udział w informatyczno/historycznym konkursie z okazji  rocznicy odzyskania niepodległości pt: „Sławne kobiety, które miały wpływ na Niepodległość Polski”.

Wyniki Konkursu :

1 miejsce – Magdalena Lipska klasa 4c

2 miejsce – Natalia Pawlus klasa 7c

3 miejsce – Patryk Pruchnik 6a

Wyróżnienie – Anna Osińska klasa 5c

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom!!!

Organizatorzy:
              nauczyciel informatyki

i nauczyciele historii

• Fizyka w Laboratorium

30.11.2023

Uczniowie klas 8 montowali obwody elektryczne z wykorzystaniem zestawów zakupionych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości". Mogli zaobserwować jak przepływa prąd w poszczególnych obwodach szeregowych, równoległych i mieszanych, a także mogli testować działanie różnych odbiorników prądu.

• Strefa sprawności - zdobywamy sprawność KuCHciKa

28.11.2023

Od października do maja 2024 roku w naszej szkole wyjątkowi uczniowie klasy IVa i Va biorą udział w Projekcie ,,Strefa sprawności".

Każdy uczeń otrzymał specjalną kartę, na której będzie zbierał odznaczenia za zdobyte sprawności, podobnie jak w tradycyjnym harcerstwie.

Odznaczenia będą przyznawane raz w miesiącu podczas wspólnych zajęć rewalidacyjnych.

W listopadzie zdobywaliśmy sprawność KuCHciKa.

Organizatorzy:

Kamila Węgrzyn

Magdalena Kulig

• Najpiękniejszy strój jesienny

28.11.2023

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za udział i zaangażowanie w konkursie na "Najpiękniejszy strój jesienny".

Stroje były bardzo piękne i pomysłowe, decyzja była bardzo trudna, dlatego postanowiłyśmy że wszystkie klasy dostaną dyplomy i drobny upominek.

Jednak był to konkurs, dlatego chcemy wyróżnić 4 klasy:

klasa 1B

klasa 1C

klasa 1D

klasa 3A

Agnieszka Matura-Kaczmarczyk, Joanna Sidorczuk

• Sukces naszych siatkarek

13.11.2023

Finał Strefy Zachód Igrzysk Dzieci w Minisiatkówce w kategorii „4” dziewcząt odbył się 7 listopada w SP 3. Nasz zespół rozegrał dwa spotkania wygrywając z SP 25 i przegrywając z gospodarzem zawodów SP 3. Tym samym zajmujemy II miejsce i awansujemy do Mistrzostw Wrocławia.

Ogromne gratulacje dla dziewcząt!

• Igrzyska Dzieci w Minisiatkówce w kat. „4”

03.11.2023

Szkolne eliminacje dziewcząt w Minisiatkówce w kategorii „4” dobiegły końca. Zawody zostały rozegrane w dniu 30 października w SP 28. Nasza reprezentacja dziewcząt klas 6b i 5c trafiła w grupie na szkoły SP 28, 15 i 109. Tego dnia nasz zespół okazał się najmocniejszy, zwyciężając ze wszystkimi zespołami i dostając się do Finału A strefy zachód. Finałowe zmagania odbędą się 7 listopada w SP 3.

Gratulujemy całemu zespołowi i życzymy powodzenia w finale.

• Strefa sprawności

03.11.2023

Od października do maja 2024 roku w naszej szkole wyjątkowi uczniowie klasy IVa i Va będą brali udział w Projekcie ,,Strefa sprawności".

Dnia 26.10.2023r. uczniowie zdobywali sprawność Sportsmena.

Pierwsze wspólne zajęcia przebiegały w atmosferze radości i współpracy. Mamy nadzieję, że były też początkiem dobrego koleżeństwa, a może długoletniej przyjaźni.

Kamila Węgrzyn

Magdalena Kulig