• Tuliszkowski Talent Show

25.04.2023

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły zgłosiło prace konkursowe do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych "Tuliszkowski Talent Show".

Komisja konkursowa wyłoni laureatów 12 maja 2023r., a do tego czasu trzymamy kciuki za uczniów z klasy 5b: Konrada Pędzik i Adama Iwanickiego. Pomysłodawcą oraz fundatorem nagród w konkursie jest księgarnia Tuliszków http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

• Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

24.04.2023

W dniach 13,17,18 kwietnia 2023r. przy ul. Lotniczej 72 reprezentanci Naszej Szkoły uczestniczyli w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Co to za turniej?

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 23 lat. Od 2007r. sponsorem Generalnym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

Dodatkowo w dniu 14 kwietnia 2023r. uczennice naszej szkoły brały udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu, który odbył się na obiektach sportowych przy ul. Kłokoczyckiej 5.

Podczas tych wydarzeń nasi reprezentanci pokazali wspaniałą wolę walki i postawę godną zawodowych sportowców.

Rodzicom dziękujemy wsparcie.

• Poznajmy Frame Running

24.04.2023

"Poznajmy Frame Running" - to hasło towarzyszyło nam podczas dwóch spotkań z Fundacją Złotowianka w weekend 21-22 kwietnia 2023r.

Pierwsze wydarzenie odbyło się w ZS nr 21 we Wrocławiu.

Młodzież z klas 4 ze SP 75 miała okazję poznać, czym jest Frame Running, jak powstał, od kiedy i dzięki komu jest w Polsce.

Była też część praktyczna - jazda próbna na mobilerach.

Kolejne spotkanie odbyło się na Stadionie Lekkoatletycznym AWF we Wrocławiu podczas I Dolnośląskiego Mityngu Frame Running we Wrocławiu.

Dziękujemy Fundacji Złotowianka, Fundacji Wyjątkowe Życie i zapraszamy na fotorelację.

• Informatyczny Projekt „Bezpieczni w Internecie”

24.04.2023

Jak być bezpiecznym w Internecie? Na co należy zwracać uwagę odwiedzając strony internetowe i media społecznościowe? Tego dowiadywali się uczniowie klas 4-8 w ramach projektu „Bezpieczni w Internecie”.

Projekt został podzielony na kilka etapów.

Pierwszym z nich były warsztaty przeprowadzone przy współpracy z Kinem Helios. Poprzedzony prelekcją film przybliżał zagrożenia, jakie może nieść za sobą brak świadomego korzystania z zasobów Internetu. Uczestnicy wspólnie debatowali nad konsekwencjami działań bohaterów oraz zauważali nieprawidłowości w ich zachowaniu i decyzjach.

Uczniowie z najstarszych klas w szkole pod kierownictwem nauczyciela informatyki przeprowadzili lekcje dla młodszych kolegów i koleżanek na temat „Jak od najmłodszych lat być czujnym i bezpiecznym w cyberprzestrzeni”. Przygotowali również dla nich ilustrowane ulotki.

Do współpracy w ramach projektu, zostali także zaangażowani funkcjonariusze policji, którzy podczas prelekcji podzielili się swoją szeroką wiedzą w zakresie cyberbezpieczeństwa. Uczniowie zyskali wiedzę - przeprowadzona ankieta potwierdziła znaczący wzrost świadomości młodzieży w zakresie cyberprzemocy i bezpieczeństwa w Internecie. Otrzymali również materiały, na podstawie których przygotowali klasowe plakaty.

Podsumowaniem wspólnych działań była wystawa, którą mogliśmy oglądać na terenie naszej szkoły.

Liczymy, że takie działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci przyniosą oczekiwane efekty.

• Laureaci zDolnego Ślązaka

15.04.2023

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie najlepszych z chemii i z fizyki w województwie dolnośląskim.

Na swojej drodze pokonali wielu uczestników docierając do finału, gdzie wykazali się ogromną wiedzą, rozwiązując zadania teoretyczne i laboratoryjne w zakresie chemii i fizyki rozszerzonej na wysokim poziomie.

Oto wyniki:

Miraslau Khatsko kl. 8c - laureat Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak

Dawid Wróbel kl. 8a - laureat Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak

Alan Pełka kl. 8b - finalista Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak

Urszula Paczuska i Agnieszka Południak

Uroczysta Gala wręczenia dyplomów odbędzie się 11 maja w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym.

• Konkurs Wielkanocne tradycje

I miejsce: Małgorzata Łaba 6c

II miejsce: Dominik Ogiński 5b

III miejsce: Weronika Wroniecka 5a

Wyróżnienie: Franciszek Furdykoń 5a

Dziękujemy za udział. Laureatom gratulujemy. Dyplomy i drobne upominki zostaną wręczone w tym miesiącu. Punkty z zachowania również zostaną przyznane.

Beata Dudzińska i Katarzyna Szaja

• Wyniki konkursu "Wielkanocne życzenia dla biblioteki"

06.04.2023

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu "Wielkanocne życzenia dla biblioteki". Poniżej lista nagrodzonych:

SSP nr 116:

1 miejsce Staś Napieralski 2a