• Półkolonie w szkole - termin zgłoszeń mija 3 czerwca

09.05.2022

Termin zgłoszeń został przedłużony do 3 czerwca 2022 roku.

Wpłat należy dokonać do 7 czerwca 2022 r. na konto:

PKO BP nr 45 1020 5226 0000 6202 0416 6096

Serdecznie zapraszamy uczniów na półkolonie letnie,  które będą organizowana w naszej placówce w dwóch turnusach:

I turnus – 27.06.2022r. – 01.07.2022r.

II turnus – 04.07.2022r. – 08.07.2022r.

Regulamin półkolonii

karta kwalifikacyjna

Karty zgłoszenia dzieci dostępne będą do pobrania na portierni.
              Ilość miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają uczniowie klas I-III.
              O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.
              Wypełnione formularze należy składać u  wychowawców klas do piątku 20 maja 2022r.

O możliwości zapisu na dwa turnusy będzie decydowała liczba chętnych  dzieci.

Odpłatność : 180 zł za 1 turnus

360 zł za 2 turnusy

W programie półkolonii wiele atrakcji – codzienne wyjścia, m.in. do kina, różnych instytucji kultury, do sali zabaw,  warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe oraz wiele innych…..

Rodzice dzieci zakwalifikowanych na wypoczynek zostaną poinformowani przez dziennik elektroniczny.

Szczegóły dotyczące płatności zostaną podane na zebraniach z rodzicami 17 maja.

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wypełnienie karty i złożenie jej u wychowawcy klasy oraz wniesienie opłaty do dnia 07.06.2022r.

Serdecznie zapraszamy!

• Nasza bajka logopedyczna wyróżniona

31.05.2022

Bajka logopedyczna „Urodziny dinozaura Lolka" została wyróżniona w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Bajki Logopedycznej, organizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej.

Bajka została napisana przez logopedkę Annę Jugo, a ilustracje do bajki przygotowali trzej uczniowie z klasy zerowej: Kryspian Bogiatzoudis-Jakubowski, Konstanty Łapczyński i Ksawery Jakubski pod opieką pedagoga Sylwii Buczak.

Urodziny dinozaura Lolka

Bardzo się cieszymy z sukcesu i gratulujemy wyróżnionym uczniom.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadów.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużytysprzęt na rzecz wybranej szkoły. ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin: 27 maja 2022r.

Miejsce zbiórki: schody przy wejściu na forum

Zachęcamy do udziału

Zespół ds. Promocji Zdrowia

• Konkurs poświęcony patronowi szkoły

18.05.2022

16 maja 2022 r. w czytelni szkolnej odbył się konkurs poświęcony Patronowi Szkoły. Uczestniczyły w nim reprezentacje klas V, VI i VII.

Oto laureaci:

I  miejsce - klasa Vc    Milena Sałata i Marika Falkiewicz

II miejsce - klasa Vb    Joanna Jarosz i Wojciech Szewczyk

III miejsce - klasa VIIb  Dżesika Krzemińska i Alan Pełka.

Gratulujemy zwycięzcom. Cieszymy się, że możemy wrócić do chlubnej tradycji organizowania konkursu poświęconego Patronowi Szkoły. Wychowawcom dziękujemy za wytypowanie reprezentantów klas.

Panie bibliotekarki

Kamila i Mariola

• Bieg po zdrowie

18.05.2022

7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem ,,Bieg po zdrowie. W tym dniu odbyła się szkolna liga klas. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach dotyczących wiedzy o zdrowiu i zadań sportowych. Uczniowie musieli między innymi przeprowadzić resuscytację, obliczyć BMI, ułożyć zdrowy jadłospis na cały dzień i wykazać się swoją sprawnością w próbach sportowych sprawdzających celność, szybkość reakcji, skoczność.

• Wolontariat na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

18.05.2022

W ramach współpracy z Hospicjum nasi uczniowie wzięli udział w kilku akcjach.

21 marca 2022 roku wzięliśmy udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym. To wydarzenie charytatywne na rzecz Podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Udało nam się uzbierać znaczna kwotę 1126 zł, która w całości została przekazana na cele Fundacji, a w szczególności na wakacje i turnusy rehabilitacyjne dla chorych dzieci.

Kolejną akcją, w którą się zaangażowaliśmy, był hospicyjny charytatywny Kiermasz Wielkanocny, w ramach Pól Nadziei. Na kiermaszu sprzedawane były rękodzieła ofiarowane przez placówki szkolne. Kiermasz odbył się w Magnolii Park 9-10 kwietnia br. Nasi uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Przygotowali przepiękne stroiki oraz ozdoby wielkanocne, które zostały przekazane na kiermasz. Wzięli również udział w kweście na ten cel.

Wielkie Podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w te akcje, naprawdę można na Was liczyć. Za nasze zaangażowanie w pomoc dla Hospicjum dostaliśmy oficjalne podziękowania.

• Bitwa na kręgle

05.05.2022

25 kwietnia 2022 roku w SKY BOWLING odbyły się Igrzyska Młodzieży w kręglach. W Bitwie na kręgle wystartowały 23 szkoły podstawowe. SP nr 75 reprezentowali uczniowie klas starszych: Aleksandra Osińska 8d i Emil Mroziński 8a oraz Julia Staroń, Patrycja Obodyńska i Adam Śledziński-Simon z klasy 7c. Nasi reprezentanci znaleźli się w pierwszej dziesiątce i wywalczyli 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy.