INFORMACJA OD LOGOPEDY
29.03.2020W związku z brakiem możliwości prowadzenia tradycyjnej terapii logopedycznej, na łamach strony internetowej naszej szkoły, przedstawiam zabawy i ćwiczenia logopedyczne do wykorzystania w domu dla dzieci z klas 0-3, oraz dla młodzieży z klas 4-8.
zszk21wroc.edupage.org – ważne informacje – logopeda
Rodziców dzieci objętych indywidualną terapią logopedyczną, którzy chcą uzyskać dodatkowe materiały do ćwiczeń, proszę o kontakt na mój adres mejlowy: a.jugo@wp.pl
Logopeda szkolny
Anna Jugo
Szanowni Państwo
29.03.2020Zachęcamy wszystkich Panstwa do śledzenia zmian w zakładkach :
Logopeda
Zespół psychologiczno - pedagogiczny
Gimnastyka korekcyjna!
Świetlica
:)
GIMNASTYKA KOREKCYJNA
25.03.2020Drodzy Rodzice i Uczniowie klas 0-3
Przesyłamy Wam ćwiczenia, które możecie wykonywać w domu. Znajdują się one w zakładce "po lekcjach - gimnastyka korekcyjna"
Pamiętajcie, jak mówi stara zasada „W zdrowym ciele zdrowy duch”, warto poćwiczyć codziennie dla zdrowia i aktywnie spędzać czas wolny od zajęć.
Życzymy Wam zdrowia i Waszym bliskim.
Będziemy systematycznie podrzucać Wam nowe zestawy ćwiczeń.
POWODZENIA!!!
Pozdrawiamy Alina Struzik i Małgorzata Latko
Drodzy uczniowie,
24.03.2020pierwszy tydzień powoli za nami. Jak Wam idzie? Wiem, że macie niełatwe zadanie z którymi musicie się zmierzyć- inna forma pracy z książką i innymi materiałami. Przygotowaliśmy więc dla Was kilka ważnych zasad, które pomogą Wam w nauce domowej:)
1. PRACUJ PRZY BIURKU / STOLE
To pierwsza i najważniejsza zasada efektywnej nauki. Łóżko wzmaga w nas poczucie zmęczenia. Biurko zadba o Waszą postawę i wprowadzi w tryb “zadaniowy”.
2. DBAJ O PRZESTRZEŃ WOKÓŁ
Łatwiej jest nam się skupić w uporządkowanej przestrzeni. Zasiadając do nauki, postarajcie się zostawić pokój w takim stanie, by nie rozpraszały Was przedmioty czy włączony telewizor. Materiały do nauki połóżcie w pobliżu biurka i po pracy odkładajcie je na miejsce, dzięki temu nie stracicie czasu na szukanie potrzebnych Wam rzeczy.
3. WPUSZCZAJ DO POKOJU ŚWIEŻE POWIETRZE
Przed rozpoczęciem nauki, otwórzcie okno i wpuśćcie do pokoju świeże powietrze i promienie słoneczne. Uczucie zaduchu negatywnie wpływa na organizm. W odświeżonym pomieszczeniu jakość pracy będzie lepsza, a umysł lepiej przyswoi materiał.
4.ZAWSZE MIEJ PRZY SOBIE ZDROWE PRZEKĄSKI I WODĘ
Butelka wody w pobliżu biurka, miseczka zdrowych przekąsek /owoce, warzywa/sprawi,że w każdej chwili będziecie mogli po nie sięgnąć i nie tracić czasu na wycieczki do kuchni.
5. POZBĄDŹ SIĘ WSZYSTKICH ROZPRASZACZY Z ZASIĘGU WZROKU (I RĘKI)
Siadając do biurka, nie miej przy sobie telefonu, aby cię nie kusił. Wyłącz powiadomienia z przeróżnych aplikacji. Odłóż ciekawe książki, czasopisma i przedmioty związane z wykonaniem późniejszych zadań. To sprawi, że nie odbiegniesz myślami i skupisz się na wykonywanej czynności.
6. PLANUJ ZADANIA NA CAŁY DZIEŃ
Codziennie rano stwórz listę zadań do wykonania. Staraj się planować realnie i nie zakładać zbyt wielu celów. Z planem dnia, o wiele lepiej się pracuje. Dodatkowo, ucieszy Cię, gdy wykreślisz wykonane zadania z listy i zobaczysz, ile danego dnia zrobiłeś.
7. NAGRYWAJ I ODSŁUCHUJ
Weź telefon i nagraj siebie czytającego materiał, który musisz przyswoić. Dzięki tej metodzie łączysz dwa rodzaje przyswajania wiedzy. Z jednej strony czytasz tekst (wzrokowe przyswajanie treści), a z drugiej: słuchasz tego, co przeczytałeś (słuchowcy). W ten sposób zapamiętasz więcej, niż gdybyś robił tylko jedną z tych rzeczy. Możesz też puścić nagranie, a wzrokiem podążać za tekstem. W ten sposób zapamiętasz jeszcze szybciej.
8. SPISZ TO, CO ZAPAMIĘTAŁEŚ
Nagrałeś materiał i odsłuchałeś treść? Świetnie! Teraz spisz to, co zapamiętałeś. Odsłuchaj swoje nagranie jeszcze raz, a później puść je od początku i zacznij ponownie spisywać to, co pamiętasz. Skup się na tym, co pamiętasz, oraz na tym, aby Twoje notatki były jak najbardziej szczegółowe.
9. UPORZĄDKUJ NOTATKI
Masz już notatki to spisz je jeszcze raz, porządkując ich treść. Nadawaj tytuły, używaj punktorów, podkreślaj, żeby notatki były jak najbardziej uporządkowane, logiczne i przejrzyste. Ten etap szczególnie sprzyja wzrokowcom, którzy stanowią większość naszego społeczeństwa.
10. POWTARZAJ
Nie ucz się na pamięć, ale powtarzanie jest absolutną koniecznością w procesie nauki. Przeczytaj całość notatek, zamknij je i spróbuj zreferować je w takiej kolejności, w której są one napisane. Jeżeli trafimy na coś, czego nie pamiętamy, czytamy je całe od początku. Referowanie treści też zaczynamy od początku. Ta metoda zabiera więcej czasu, ale daje absolutną pewność zapamiętania treści.
11. SPISZ WSZYSTKO Z PAMIĘCI
Wydaje Ci się, że wszystko już wiesz? Spróbuj spisać wszystko z pamięci i dokładnie przyjrzyj się swojej pracy. Czy to, co napisałeś, jest zrozumiałe i logiczne? Czy naprawdę rozumiesz to, co napisałeś? Ten etap pozwoli wyłapać Ci błędy i braki Twojego rozumowania i szybko je naprawić.
12. UCZ INNYCH
Dziel się wiedzą z innymi. Jeżeli potrafisz wytłumaczyć dane zagadnienie innej osobie, to znaczy, że już sam umiesz. Słuchacze będą Cię dopytywać, jeżeli coś wyda się im niejasne, zwrócą uwagę na błędy i szczerze powiedzą, a Ty przekażesz wiedzę dalej. Możesz być pewien, że Twój mózg jest gotowy sprostać wymaganiom.
13. SŁUCHAJ NAGRANIA
Teraz możesz wrócić do nagrania, które przygotowałeś na początku nauki. Puść je w tle i zajmij się czymś zupełnie innym. Przygotuj ulubiony posiłek, poćwicz, potańcz i bądź radosny. Pozwól sobie na słuchanie jednym uchem – to dodatkowo utrwali to, co już wiesz.
14. PRACUJ W BLOKACH CZASOWYCH
Znasz metodę Pomodoro? Polega ona na wykonywaniu zadania przez określoną ilość czasu np. przez 25min., po bloku pracy następuje przerwa. Praca powinna być jak najbardziej intensywna i efektywna. Metoda ta sprawdza się idealnie, gdy nam się nie chce. Ważne! Określ sobie godziny pracy i wydziel czas na dłuższe przerwy.
Informacje pod linkiem https://lifegeek.pl/technika-pomodoro-przewodnik/
15. ZAJMUJ SIĘ TYLKO JEDNĄ RZECZĄ NA RAZ
Wyciągasz na biurko wszystko, co masz do zrobienia danego dnia i każde z zadań wykonujesz po trochu? To bardzo zła metoda. W danej chwili powinieneś się skupić tylko na jednej czynności. W przeciwnym razie, Twoje myśli będą rozproszone, a praca mało efektywna.
WIEMY, ŻE NIEŁATWO WCIELIĆ WSZYSTKIE ZASADY W ŻYCIE - WARTO WYBRAĆ SOBIE KILKA I SPRAWDZIĆ EFEKTY. ŻYCZYMY POWODZENIA!
Pedagodzy i Psycholodzy
KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 21 Z DNIA 23 MARCA 2020r.
23.03.2020SZANOWNI RODZICE I NAUCZYCIELE
-
ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ, W OKRESIE OD DNIA 25 MARCA 2020r. DO DNIA 10 KWIETNIA 2020r. NA OBSZARZE CAŁEGO KRAJU OGRANICZA SIĘ FUNKCJONOWANIE JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY, W TYM PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ WSZYSTKICH TYPÓW.
-
W OKRESIE OD DNIA 25 MARCA 2020r. DO DNIA 10 KWIETNIA 2020r. ZADANIA JEDNOSTEK SYTEMU OSWIATY SĄ REALIZOWANE Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ.
-
PROSZĘ WSZYSTKICH O BIEŻĄCE SPRAWDZANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ (LIBRUS), STRON INTERNETOWYCH SZKÓŁ- SP 75 I SPS 116.
-
W TYM BARDZO TRUDNYM DLA NAS CZASIE, ŻYCZĘ PAŃSTWU PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA, CIERPLIWOŚCI, WYTRWAŁOŚCI I PROSZĘ O WZAJEMNĄ WYROZUMIAŁOŚĆ.
Z NADZIEJĄ NA JAK NAJSZYBSZY POWRÓT DO NORMALNOŚCI
LIDIA KUŹNIAR- DYREKTOR ZSNR 21
-
Zakaz przebywania na terenie szkoły.
23.03.2020Dyrekcja szkoły informuje, że z powodu zagrożenia epidemicznego koronawirusem obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren szkoły oraz obiekty sportowe osobom postronnym.
Informacje dla uczniów nt. bezpieczeństwa w sieci
20.03.2020Zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu:
-
Nie ufaj bezgranicznie osobom po drugiej stronie - nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
-
Pamiętaj że publikując w sieci swoje zdjęcia, pozostaną one tam na zawsze, zadbaj więc o swój wizerunek. Nie publikuj nie swoich zdjęć ani zdjęć osób, które mogłyby tego nie chcieć!
-
Zawsze pamiętaj o wylogowaniu się z konta, jak również nie zapisuj haseł na obcych urządzeniach.
-
Pamiętaj NIKT w sieci nie jest anonimowy. Szanuj osoby po drugiej stronie ekranu. Reaguj kiedy dzieje się krzywda Tobie lub innej osobie. Zgłoś zaistniałą sytuację komuś komu ufasz, najlepiej osobie dorosłej, rodzicowi, cioci, jeśli boisz się zawsze możesz połączyć się z telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.
Telefony alarmowe krajowe i lokalne
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111, https://11611.pl/
Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci – 800 100 100, https://800100100.pl/
Zgłaszanie nielegalnych treści: dyzurnet.pl, dyzurnet@dyzurnet.pl, 810 615 005
https://sieciaki.pl/ - to projekt edukacyjny na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, adresowany do dzieci w wieku 9-11 lat, który porusza m.in. kwestie nieodpowiednich treści.
https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-filmy.html gdzie umieszczone są filmiki np:
-
Film edukacyjny „Plik i Folder – Odkrywcy Internetu. Nie ufaj bezgranicznie sieci” - Film uczy krytycznego podejścia do informacji znalezionych w sieci.
-
Film edukacyjny „Plik i Folder – Odkrywcy Internetu. Fajna zabawa, ale...”- Film porusza problem nadmiernego korzystania z Internetu i komputera oraz nadużywania gier komputerowych.
Jeśli lubisz kreskówki wystarczy kliknąć w link:
https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/owce-w-sieci.html
https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-kreskowki.html
Bezpieczeństwo w sieci – Infografiki
Znajdziesz na stronie: https://it-szkola.edu.pl/bezpieczenstwo - to podstawowe zasady cyberhigieny w formie infografik, które zwiększą bezpieczeństwo użytkowników komputerów oraz innych urządzeń mobilnych.
Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci https://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/podstawowa/
Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wymyślono po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.- https://www.cyfrowobezpieczni.pl/o-projekcie
Ciekawe artykuły i publikacje dostępna są na stronie:
Cyberprzemoc
Formy cyberprzemocy
-
przemoc werbalna (wulgarne lub obraźliwe wyzwiska)
-
robienie zdjęć lub kręcenie filmów wbrew woli osób na nich przedstawionych
-
podszywanie się pod inną osobę i publikowanie np. obraźliwych treści w jej imieniu
-
wykluczanie ofiary z aktywności internetowej – np. nieprzyjmowanie jej do klasowych grup na portalach społecznościowych.
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online
Każdego dnia, globalna sieć przynosi coraz większe możliwości rozwojowe, ale może też być źródłem sytuacji ryzykownych.
Pamiętaj!
• Zainstaluj program chroniący przed różnymi typami niechcianego oprogramowania (nie tylko wirusami) i ustaw jego regularne aktualizacje.
• Aktualizuj system i aplikacje – zwłaszcza przeglądarki internetowe.
• Nie otwieraj odruchowo łączy przesyłanych pocztą lub komunikatorami – najpierw sprawdź, kto i po co ci je wysyła, czy nie pochodzą od robota, czy ich adres prowadzi do godnej zaufania strony oraz czy plik nie zawiera niebezpiecznych niespodzianek.
• Nie instaluj żadnych aplikacji, rozszerzeń ani kodeków proponowanych przez strony lub usługi, do których nie masz pełnego zaufania.
• Nigdy nie wprowadzaj żadnych danych (np. e-maila, loginu, hasła, PINu czy kodu z tokena), jeśli strona nie potwierdza swojej autentyczności ważnym certyfikatem (adres strony zaczyna się od https i widać obok niego zamkniętą, zieloną kłódkę).
• Unikaj logowania się do swoich usług i podawania jakichkolwiek prywatnych danych w publicznych sieciach Wi-Fi, jeśli nie masz włączonej usługi VPN (Virtual Private Network).
• Upewnij się, że smartfon, tablet i komputer są zabezpieczone trudnym do odgadnięcia hasłem lub kombinacją gestów, nie zostawiaj odblokowanego urządzenia bez nadzoru.
• Krytycznie podchodź do informacji znalezionych w Internecie.
• Plagiatem jest nie tylko kopiowanie z książek czy publikacji, lecz także korzystanie z prac znajdujących się w Internecie.
• Masz prawo do ochrony prywatności, a także obowiązku poszanowania prywatności innych osób.
• Emocje to zły doradca, każdy wpis świadczy o nas –publikuj rozważnie.
• Nawiązywanie kontaktów przez Internet może być niebezpieczne, bo trudno zweryfikować, czy osoba, z którą się rozmawia, jest tym, za kogo się podaje.
• Jeśli w gronie swoich znajomych masz osoby, których nie znasz z życia realnego, warto je usunąć lub ograniczyć dostęp do publikowanych przez siebie materiałów.
-
REKRUTACJA 2020/2021
19.03.2020godz.8.00 – 15.00
Wydawanie kodów do rekrutacji – telefonicznie lub drogą mailową.
Przesyłanie wniosków/zgłoszeń, załączników oraz orzeczeń – w formie pdf lub zdjęcia - na adres mailowy sekretariat.zs 21@wroclawskaedukacja.pl
BEZPIECZNY INTERNET - spotkania edukacyjne w szkole
20.03.2020W dniu 3.03.2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów ze specjalistami uczestniczącymi w akcji Giganci Programowania -Bezpieczny Internet
Opowiedzieli nam m.in o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.
Wiedza zdobyta podczas spotkania mamy nadzieję że, nie zostanie zapomniana. 😊
5
DO RODZICÓW UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 21 WE WROCŁAWIU.
20.03.2020Obecne ograniczenia to trudny czas dla nas wszystkich. Trudno nam się pogodzić z izolacją
i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Jeszcze trudniej zrozumieć to dzieciom i młodzieży pozbawionym codziennego osobistego kontaktu z rówieśnikami i realizacji osobistych zainteresowań. To Państwo jako Rodzice dajecie teraz swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Ważne, abyście w miarę możliwości rozmawiali z dziećmi na ten temat i wspierali je w tym trudnym czasie.Pamiętajcie Państwo, że pomimo szeregu komplikacji w organizacji nauczania nasz mózg, jak i cały organizm potrafi się przystosować do wszelkich zmian. Używa on różnorodnych strategii uruchamiając w ten sposób mechanizmy kompensacji. Mózg jest jak mięsień, gdy się go nie ćwiczy traci wydolność. Dlatego zachęcamy Państwa do motywowania swoich dzieci do systematycznej pracy, chociażby 1 godzinę dziennie. Przyjmijmy strategię regularnego treningu.
Proponujemy przykłady dotyczące motywowania i wspierania dzieci do systematycznego uczenia się poza domem.
- UCZ POPRZEZ ZABAWĘ.
Postaraj się, aby dziecko nawet nie wiedziało, że wykonuje obowiązkowe zadanie czy ćwiczenie. Możesz je zachęcić wprowadzając w świat bajki, baśni, np. trzeba wykonać to zadanie, ponieważ czeka na to Detektyw Pozytywka. Dopiero jak wykonamy to zadanie możemy zrobić coś jeszcze. A na końcu czeka na nas nagroda, np. w formie listu, który trzeba odszyfrować.
2. CHWAL I NAGRADZAJ.
Trudno nam chwalić, ponieważ zwykle zauważamy braki i niedociągnięcia u innych. Jednak
w sytuacji uczenia się chwalenie i nagradzanie ma bardzo duże znaczenie. Nie muszą to być nagrody rzeczowe. Wystarczy nasze dobre słowo, uśmiech i wyrażenie podziwu za wykonane zadanie.3. KOCHAJ I AKCEPTUJ.
Dziecko, które dorasta w miłości i akceptacji jest silniejsze i łatwiej radzi sobie w życiu. Dziecko, które czuje się kochane traktuje kochające je osoby jako autorytety. Wtedy łatwiej wpłynąć na dziecko i je zmotywować. Dziecko chce wykonać dane zadanie, ponieważ chce pokazać rodzicowi, że da radę.
4. UŁATW DZIECKU NAUKĘ.
Pomóż dziecku przy wykonywaniu zadań, ćwiczeń poprzez pomoce, które mamy w domu np. przeliczajmy makarony, koraliki czy inne elementy. Możemy bawić się w sklep i w ten sposób przeliczać, dodawać i odejmować, a przy okazji ćwiczyć formy grzecznościowe.
5. DOBRZE ZORGANIZUJ CZAS DZIECKA.
Zadbajmy o to, aby dzieci wykonywały różne zadania i ćwiczenia systematycznie, chociaż kilka minut dziennie. Wprowadzenie dyscypliny w edukacji uczy systematyczności w innych dziedzinach życia.
6. NIE ZBYWAJ, NIE ZNIECHĘCAJ, NIE WYRĘCZAJ.
Przeciętny czterolatek zadaje ponad 400 pytań dziennie. Nie jest to dziwne, że rodzice są zmęczeni odpowiadaniem na nie i koncentrowaniem uwagi na swoim dziecku. Przecież często rodzice mają dwoje, troje dzieci. Jednak tłumiąc ciekawość dziecka, tłumimy w ten sposób jego chęci poznawcze. Warto więc poświęcić czas dziecku i nie wyręczać go przy wykonywaniu różnych zadań.
Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość.
Psycholog Adriana Głowacka-Przybyło
Pedagog Urszula Kruszelnicka
REKRUTACJA
19.03.2020W tym roku kandydatom zostaje udostępniona możliwość złożenia/załączenia w systemie wniosku w formie skanu.
Rekomendujemy takie rozwiązanie z uwagi na Panujące nadzwyczajne warunki.
Instrukcję jak wprowadzić wniosek oraz załączyć skan odnajdziecie Państwo i kandydaci pod linkiem:
https://youtu.be/J39Md49aCNM
Dodatkowo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie wroclaw.pl:
https://www.wroclaw.pl/rekrutacja-do-przedszkoli-we-wroclawiu-pytania
MEN
19.03.2020Szanowni Państwo,
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy nauczycieli i dyrektorów do nauki zdalnej z uczniami.
W załączeniu przekazuję komunikat w tej sprawie. Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie naszej informacji, a także wsparcie w promowaniu postów w mediach społecznościowych.
Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.
Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.
Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Placówka zamknięta dla osób z zewnątrz
16.03.2020Informacja dla Rodziców w razie pytań albo konieczności złożenia lub wydania dokumentów rekrutacyjnych
Telefon kontaktowy: 71/7986897
mail: sekretariat.zs21@wroclawskaedukacja.pl
KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 21 z dnia 11.03.2020
11.03.2020- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o zawieszeniu zajęć edukacyjnych od 16 marca 2020r. ( poniedziałek) do 25 marca 2020r. (środa).
- W dniach 12.03. - 13.03.2020r. szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Wszyscy nauczyciele w tych dniach pełnią dyżur według swoich planów zajęć.
- Odwołuje się zajęcia edukacyjne w dniu 14 marca 2020r. (sobota za 3.01.20). Nauczyciele nie przychodzą w tym dniu do pracy.
- Od dnia 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. w szkole odwołuje się wszystkie zajęcia dodatkowe.
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY Z DNIA 10 MARCA 2020r.
10.03.2020SZANOWNI RODZICE
W ZWIĄZKU Z KONIECZNOŚCIĄ ZMINIMALIZOWANIA RYZYKA ROZPRZESTRZENIA SIĘ KORONAWIRUSA, PROSZĘ O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE ZAKAZU PRZYPROWADZANIA DO SZKOŁY DZIECI NAWET Z NAJMNIEJSZYMI OBJAWAMI CHOROBY LUB OZNAKAMI PRZYZIĘBIENIA(KATAR, KASZEL).
DZIECI Z TAKIMI OBJAWAMI BĘDĄ ODSYŁANE DO DOMU.
NASI PIERWSZOKLASIŚCI - CZYTELNIKAMI
06.03.20206 lutego 2020 roku w szkolnej bibliotece, odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Uczniowie z klasy 1a, 1b, 1c oraz pierwszaczki z SP 116 uroczyście ślubowali dbać o książki oraz z nich korzystać. Wzięli także udział w konkursach oraz mieli okazję wysłuchać autorskich wierszy naszych uczniów Serdecznie dziękujemy uczniom z klas starszych za występ i uprzyjemnienie uroczystości, a wszystkich uczniów z klas 1 zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym pt." Ulubiona postać z bajki" - po szczegółowe informacje zapraszamy do biblioteki.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie