17.11.2016r. w naszej szkole Pani dr Sara Wawrzyniak oraz Pani Karolina Kaleta przeprowadziły zajęcia ruchowe z piłkami Eduball z klasą II c.
Uczniowie poznali wiele ciekawych zabaw i gier.
Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Przy dobrej zabawie dzieci utrwalały poznane wiadomości z języka polskiego oraz matematyki.
Oto kilka ważnych informacji na temat piłek Eduball (wykorzystano wiadomości ze strony www.eduball.pl)
EDUBALLE TO PIŁKI, KTÓRĘ BAWIĄC UCZĄ!
Wykorzystanie piłek edukacyjnych EDUball w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej nie tylko wzbogaca proces dydaktyczno-wychowawczy, ale znacznie go uatrakcyjnia. Zajęcia ruchowe przebiegają w atmosferze radości i współpracy, a co najważniejsze dzieci BAWIĄC – UCZĄ SIĘ.
Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek edukacyjnych przyczyniają się również do rozwijania pamięci wzrokowej, słuchowej, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, orientacji czasowo-przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Umieszczenie na piłkach liter, cyfr oraz znaków pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie w różnych obszarach nauki. Dzieci uczestniczące w zajęciach ruchowych z Eduballami zdobywają wiedze i umiejętności, nie tylko ruchowe, ale również z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych edukacji.
Dzieci poznają kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej oraz rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia oraz uderzenia do bramki i wiele innych.
Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek edukacyjnych przyczyniają się również do rozwijania pamięci wzrokowej, słuchowej, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, orientacji czasowo-przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Zestaw piłek edukacyjnych EDUball składa się ze 100 piłek do mini gier zespołowych (koszykówka, piłka siatkowa) w pięciu kolorach (żółty, zielony, niebieski, czerwony, pomarańczowy) z namalowanymi (czarnymi) literami alfabetu (wielkie i małe litery), cyframi (od 0 do 9), znakami działań matematycznych tj. dodawanie (+), odejmowanie (-), mnożenie (*), dzielenie (:), większy (>), mniejszy (<), nawiasy () oraz ze znakami obsługi poczty internetowej (@).
Piłki te zostały wyprodukowane przez firmę VEGA Europe, zaś sam pomysł ich wykorzystania w edukacji dzieci powstał w Katedrze Zespołowych Gier Sportowych na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Głównymi pomysłodawcami byli panowie dr Tadeusz Rzepa i dr Andrzej Rokita pod kierownictwem prof. Zbigniewa Naglaka, głównego inspiratora działań Fundacji.
TO 100 PIŁEK, KTÓRE BAWIĄC UCZĄ!