To ostatnie dni jesieni. Na pożegnanie przypominamy jej najpiękniejsze chwile prezentując wystawę jesiennych prac świetlicowych. Korytarze szkoły ozdabiały dzieła uczniów z grup świetlicowych Tęcza, Pszczółki, Pokemony i Misie.
Innowacyjnie na biologii
30.11.2022W czasie lekcji biologii uczniowie utrwalali poprzez ruch funkcje wody i związków chemicznych.
Najpierw zostali wyznaczeni przewodniczący i zastępca, którzy wspierali uczniów z niepełnosprawnościami czy trudnościami językowymi.
A później nasi dzielni piątoklasiści przedstawiali funkcje wody i związków chemicznych za pomocą ruchu, pantomimy. Funkcja zapasowa? Chomik z pełnymi policzkami. Funkcja budująca? Doskonale kojarzy się z murarzem na budowie.
Funkcje białek, kwasów nukleinowych, tłuszczy, soli mineralnych, a przede wszystkim wody nie są już dla nich tajemnicą. Weryfikacja wiedzy pod koniec lekcji to potwierdziła.
Warsztaty ekologiczne
30.11.202223 listopada klasa 2a wybrała się na warsztaty ekologiczne do Punktu Zbioru Odpadów Komunalnych. Wiemy, jak ważna jest dla środowiska segregacja odpadów.
Uszyj misia
28.11.2022219 listopada w Magnolii Park odbyły się warsztaty „Uszyj misia dla siebie i dla dzieci w potrzebie i pomóż Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, w które nasi wolontariusze bardzo się zaangażowali. Podziękowania dla wszystkich obecnych wolontariuszy. Moc jest z nami! #wolontariat75
Rozstrzygnięcie konkursu informatycznego
16.11.2022Z okazji 104-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się historyczno-informatyczny konkurs dla klas 4-8. Tematem konkursowych prezentacji był Henryk Manguski i jego wynalazki.
Konkurs został rozstrzygnięty 10 listopada. Spośród ciekawych prezentacji wyróżniono cztery prace:
I miejsce – Patryk Pruchnik klasa 5a
II miejsce – Szymon Szumski klasa 8b
III miejsce – Stefan Cieśla klasa 8c
wyróżnienie – Jeremiasz Broniszewski 5c
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!
Jak sprawdzić swoje wiadomości?
08.11.2022Skończyliśmy pracę z układem ruchu.
Przyszedł czas na utrwalenie wiadomości. Sprawdziliśmy, na ile to, o czym uczyliśmy się teoretycznie z książek, atlasów i filmów potrafimy wykorzystać w praktyce.
Dwie godziny minęły zdecydowanie za szybko.
Bal jesienny
08.11.2022326 października odbył się bal jesienny dla klas młodszych i dyskoteka dla klas 4-8. Zabawa była udana.
Wielkie tchnienie życia
07.11.2022108 października z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej nasi wolontariusze wzięli udział w akcji "Wielkie tchnienie życia" organizowanej przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Ten dzień świętowany jest w szczególny sposób - organizowany jest wesoły happening! Szczególnym symbolem są wszechobecne bańki mydlane jako symbol pięknego i kruchego życia.
Było magicznie! Podziękowania dla wszystkich obecnych wolontariuszy. Moc jest z nami!
Rozstrzygnięcie konkursu ,,Jesienne drzewo"
04.11.20222 listopada został rozstrzygnięty konkurs ”Jesienne drzewo".
Uczniowie z klas I- III przygotowali przepiękne prace.
1 miejsce – klasa 2A;
2 miejsce - klasa 2C;
3 miejsce – klasa 0A
Wyróżnienie – klasa 1C
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!
Organizatorzy:
Agnieszka Matura-Kaczmarczyk
Joanna Sidorczuk
Barbara Nowak
Dlaczego powinniśmy segregować śmieci?
02.11.202228 października klasy piąte wyruszyły do Punktu Zbioru Odpadów Komunalnych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o znaczeniu dla środowiska naturalnego selektywnej zbiórki odpadów, wykorzystywania resztek, prawidłowej segregacji.
W Punkcie można również obejrzeć baaardzo stare pralki, odkurzacze, suszarki do włosów, radia czy telewizory. Ich wygląd był dla wielu wielkim zaskoczeniem.
Dziękujemy.
Zbiórka karmy
02.11.2022Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki karmy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Chcielibyśmy podziękować dzieciom i rodzicom klasy 5b, którzy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się do naszej akcji. Nasza szkoła otrzymała Podziękowanie od podopiecznych i opiekunów wrocławskiego schroniska.
W świecie soków
28.10.2022Sala, w której wyciska się soki z owoców i warzyw, pachnie zupełnie inaczej, o czym przekonali się uczniowie z grupy świetlicowej Promyczki.
Największe uznanie zdobył sok gruszkowy z przecierem bananowym i oczywiście jabłkowo-marchewkowy. Sok buraczany z dodatkiem pomarańczy, imbiru i syropu klonowego został uznany za interesujący. Niektórzy próbowali również mieszanki z sokiem z kiszonej kapusty. Była świetna.
W naszej kuchni dydaktycznej
26.10.2022W październiku uczniowie klasy IIIa w kuchni dydaktycznej, wyposażonej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, przygotowali zdrowy i pyszny koktajl owocowy.#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości75
Szycie i rękodzieło
26.10.2022Od września uczniowie klas II i III, korzystając ze sprzętu otrzymanego przez szkolę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczestniczą w warsztatach "Szycie i rękodzieło". Dzięki tym zajęciom rozwijają swoje pasje i atrakcyjnie spędzają wolny czas. Z pomocą pani Ewy Oborzyńskiej uszyli już poduszeczki na igły oraz woreczki na drobiazgi.#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości75
Laboratoria przyszłości = ciekawsze lekcje
24.10.2022We wrześniu i październiku na lekcjach fizyki uczniowie klas ósmych samodzielnie budowali proste obwody elektryczne oraz sprawdzali, jakie są warunki przepływu prądu elektrycznego.
Na lekcjach uczniowie korzystają ze sprzętu i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki takim działaniom zajęcia mogą być prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości75
Pokonywanie barier
20.10.2022Uczniowie z klasy 5a po raz kolejny uczestniczyli w innowacji pedagogicznej przeprowadzanej przez p. A. Południak i p. K. Szaję.
Klasa była podzielona na dwie grupy- żółtą i pomarańczową. Zostali wyznaczeni liderzy koordynujacy pracę swojej grupy i ich zastępcy. Zadaniem ich było wsparcie uczniów, szczególnie tych posiadających barierę językową oraz inne trudności. Uczniowie utrwalili sobie, na czym polega metoda naukowa. "Wyjście z ławek" ponownie pokazało, że ruch to nie tylko zdrowie, ale też ciekawy sposób utrwalania wiedzy.
Tydzień głośnego czytania
17.10.2022W dniach 3-7 października 2022r. uczniowie z klas 1-8 wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji promującej czytelnictwo podczas Tygodnia Głośnego Czytania.
Ponad 450 uczniów naszej szkoły przysłuchiwało się opowieściom czytanym przez panie bibliotekarki w czytelni szkolnej biblioteki. Zachęceni lekturą uczniowie wypożyczyli zaproponowane im książki.
Zespół bibliotekarzy
Wspomnienia z wakacji - wyniki konkursu bibliotecznego
17.10.2022Dziękujemy za udział w pierwszym w tym roku konkursie bibliotecznym. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie przy szkolnej bibliotece – są piękne, kolorowe i bardzo różnorodne.
Miło nam poinformować, że w konkursie dla klas młodszych 1-3 pt. „Moje wspomnienie z wakacji” nagrody otrzymują:
1 miejsce: Izabela Sałamaszyńska kl. 2a oraz Kacper Martyniak kl. 3b
2 miejsce: Milena Suliga kl. 1c oraz Witold Kisowski 3c
3 miejsce: Yaroslava Onyschenko kl. 2b oraz Karyna Diatlova kl. 2b
Wyróżnienie:
Hania Rybak kl. 3a
Magdalena Lipska 3c
W konkursie dla klas starszych 4-8 pt. „Fotograficzne wspomnienie z wakacji” nagrody otrzymują:
1 miejsce: Mikołaj Zamaryka kl. 8c
2 miejsce: Wiktor Jakubiak kl. 5a
3 miejsce: Olek Chmiel kl. 4a
Wyróżnienie:
Martyna Piechota k. 4c
Karina Steinhof kl. 5b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już w przyszłym miesiącu ogłosimy kolejny konkurs.
Zespół bibliotekarzy
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie