Skończyliśmy pracę z układem ruchu.
Przyszedł czas na utrwalenie wiadomości. Sprawdziliśmy, na ile to, o czym uczyliśmy się teoretycznie z książek, atlasów i filmów potrafimy wykorzystać w praktyce.
Dwie godziny minęły zdecydowanie za szybko.
Skończyliśmy pracę z układem ruchu.
Przyszedł czas na utrwalenie wiadomości. Sprawdziliśmy, na ile to, o czym uczyliśmy się teoretycznie z książek, atlasów i filmów potrafimy wykorzystać w praktyce.
Dwie godziny minęły zdecydowanie za szybko.
26 października odbył się bal jesienny dla klas młodszych i dyskoteka dla klas 4-8. Zabawa była udana.
8 października z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej nasi wolontariusze wzięli udział w akcji "Wielkie tchnienie życia" organizowanej przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Ten dzień świętowany jest w szczególny sposób - organizowany jest wesoły happening! Szczególnym symbolem są wszechobecne bańki mydlane jako symbol pięknego i kruchego życia.
Było magicznie! Podziękowania dla wszystkich obecnych wolontariuszy. Moc jest z nami!
2 listopada został rozstrzygnięty konkurs ”Jesienne drzewo".
Uczniowie z klas I- III przygotowali przepiękne prace.
1 miejsce – klasa 2A;
2 miejsce - klasa 2C;
3 miejsce – klasa 0A
Wyróżnienie – klasa 1C
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!
Organizatorzy:
Agnieszka Matura-Kaczmarczyk
Joanna Sidorczuk
Barbara Nowak
28 października klasy piąte wyruszyły do Punktu Zbioru Odpadów Komunalnych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o znaczeniu dla środowiska naturalnego selektywnej zbiórki odpadów, wykorzystywania resztek, prawidłowej segregacji.
W Punkcie można również obejrzeć baaardzo stare pralki, odkurzacze, suszarki do włosów, radia czy telewizory. Ich wygląd był dla wielu wielkim zaskoczeniem.
Dziękujemy.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki karmy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Chcielibyśmy podziękować dzieciom i rodzicom klasy 5b, którzy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się do naszej akcji. Nasza szkoła otrzymała Podziękowanie od podopiecznych i opiekunów wrocławskiego schroniska.
Sala, w której wyciska się soki z owoców i warzyw, pachnie zupełnie inaczej, o czym przekonali się uczniowie z grupy świetlicowej Promyczki.
Największe uznanie zdobył sok gruszkowy z przecierem bananowym i oczywiście jabłkowo-marchewkowy. Sok buraczany z dodatkiem pomarańczy, imbiru i syropu klonowego został uznany za interesujący. Niektórzy próbowali również mieszanki z sokiem z kiszonej kapusty. Była świetna.
W październiku uczniowie klasy IIIa w kuchni dydaktycznej, wyposażonej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, przygotowali zdrowy i pyszny koktajl owocowy.#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości75
Od września uczniowie klas II i III, korzystając ze sprzętu otrzymanego przez szkolę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczestniczą w warsztatach "Szycie i rękodzieło". Dzięki tym zajęciom rozwijają swoje pasje i atrakcyjnie spędzają wolny czas. Z pomocą pani Ewy Oborzyńskiej uszyli już poduszeczki na igły oraz woreczki na drobiazgi.#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości75
We wrześniu i październiku na lekcjach fizyki uczniowie klas ósmych samodzielnie budowali proste obwody elektryczne oraz sprawdzali, jakie są warunki przepływu prądu elektrycznego.
Na lekcjach uczniowie korzystają ze sprzętu i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki takim działaniom zajęcia mogą być prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości75
Uczniowie z klasy 5a po raz kolejny uczestniczyli w innowacji pedagogicznej przeprowadzanej przez p. A. Południak i p. K. Szaję.
Klasa była podzielona na dwie grupy- żółtą i pomarańczową. Zostali wyznaczeni liderzy koordynujacy pracę swojej grupy i ich zastępcy. Zadaniem ich było wsparcie uczniów, szczególnie tych posiadających barierę językową oraz inne trudności. Uczniowie utrwalili sobie, na czym polega metoda naukowa. "Wyjście z ławek" ponownie pokazało, że ruch to nie tylko zdrowie, ale też ciekawy sposób utrwalania wiedzy.
W dniach 3-7 października 2022r. uczniowie z klas 1-8 wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji promującej czytelnictwo podczas Tygodnia Głośnego Czytania.
Ponad 450 uczniów naszej szkoły przysłuchiwało się opowieściom czytanym przez panie bibliotekarki w czytelni szkolnej biblioteki. Zachęceni lekturą uczniowie wypożyczyli zaproponowane im książki.
Zespół bibliotekarzy
Dziękujemy za udział w pierwszym w tym roku konkursie bibliotecznym. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie przy szkolnej bibliotece – są piękne, kolorowe i bardzo różnorodne.
Miło nam poinformować, że w konkursie dla klas młodszych 1-3 pt. „Moje wspomnienie z wakacji” nagrody otrzymują:
1 miejsce: Izabela Sałamaszyńska kl. 2a oraz Kacper Martyniak kl. 3b
2 miejsce: Milena Suliga kl. 1c oraz Witold Kisowski 3c
3 miejsce: Yaroslava Onyschenko kl. 2b oraz Karyna Diatlova kl. 2b
Wyróżnienie:
Hania Rybak kl. 3a
Magdalena Lipska 3c
W konkursie dla klas starszych 4-8 pt. „Fotograficzne wspomnienie z wakacji” nagrody otrzymują:
1 miejsce: Mikołaj Zamaryka kl. 8c
2 miejsce: Wiktor Jakubiak kl. 5a
3 miejsce: Olek Chmiel kl. 4a
Wyróżnienie:
Martyna Piechota k. 4c
Karina Steinhof kl. 5b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i już w przyszłym miesiącu ogłosimy kolejny konkurs.
Zespół bibliotekarzy
Dziś jak w każdej polskiej szkole uroczyście obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Kartki z podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły: dzieci z grupy świetlicowej Promyczki
Co warto wiedzieć?
Historia obchodzenia Dnia Edukacji Narodowej w Polsce ma swoje początki w 1957 roku. Wtedy też odbyła się Światowa Konferencja Nauczycielska w Warszawie, podczas której ustalono, że dzień 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. W 1972 roku natomiast wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej czyli 14. października. W 1982 roku w miejsce Dnia Nauczyciela wprowadzono Dzień Edukacji Narodowej. Jest to uznanie dla wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, dyrektorów, a także pracowników administracyjnych.
Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.
Utworzona została w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Działała w latach 1773-1794. Stworzyła nowoczesną strukturę organizacyjną oświaty – od szkół elementarnych poprzez gimnazja, aż do wyższych uczelni. Reforma objęła programy nauczania, do których wprowadzono elementy nauk przyrodniczych, historii i geografii Polski, naukę języka ojczystego, wychowanie obywatelskie.
Komisja powołała Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które zajęło się przygotowywaniem podręczników. Zamawiano je u wybitnych uczonych polskich oraz tłumaczono najlepsze opracowania zagraniczne. Komisja uregulowała również podstawy prawne zawodu nauczycielskiego oraz stworzyła pierwsze szkoły kształcące pedagogów. Zreorganizowane zostały też szkoły wyższe: Akademia Krakowska i Akademia Wileńska. Niestety, utrata przez Polskę niepodległości położyła kres Komisji Edukacji Narodowej.
Zapraszamy wszystkich na niecodzienny spacer po naszym mieście.
Prawo startu mają wszystkie chętne osoby bez względu na wiek. Dzieci pozostają pod opieką pełnoletnich rodziców/opiekunów prawnych.
Udział w spacerze, biegu, przejażdżce z mapą „Wspólnie poznajemy Wrocław” jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wroclove Sport. Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of suport related to emergency refugee respons in Wroclaw z 09.06.2022.
5 i 6 października 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach w piłce nożnej.
Organizatorem Igrzysk Dzieci (dla chłopców z rocznika 2010 i młodszych) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dla chłopców z rocznika 2008-2009) był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.
Dziękujemy wszystkim za udział i chęć rywalizacji.
Jak niszczący wpływ mają papierosy na ludzki organizm, wie każdy z nas, jednak czasami warto uświadomić to sobie na nowo.
Uczniowie klasy 6c pod opieką pani Agnieszki Południak przeprowadzili eksperyment przy użyciu " automatycznego palacza". Po wypaleniu tylko jednego papierosa milutka bawełna pokryła się kleistą masą substancji smolistych i nikotyny wymieszanej wraz z substancjami rakotwórczymi. Natomiast rurka, przez którą przelatywał dym, wyglądała tak, jakby ktoś włożył ją do zbiornika ze zużytym olejem silnikowym.
Warto mieć świadomość zagrożeń, które wiążą się z beztroskim paleniem.
W czwartek 6 października odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwa - prezentujemy kandydatów.
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć. Głośne czytanie jest wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces.
Powered by aSc EduPage